החיים מלאים בהפתעות טובות יותר וטובות פחותהמילה הפתעה נשמעת ומרגישה לרובנו בקונוטציה חיובית. בדיוק כפי שהיינו ילדים, מסמלת לרוב מסיבה, כיף, שימחה. אך חשוב לתת את הדעת כי להפתעה יש גם צד שני פחות שמח

הפתעה

הפתעה הינו אירוע לא צפוי ולא מתוכנן שצץ פתאום בחיינו וטומן בתוכו צד פחות כיפי של החיים אך עם מסר ענק, ועלינו להבחין בקיומו לקבלו ולחבק אותו.

בעבר אירועים לא מתוכננים היו תופסים אותי עם "הלשון בחוץ", הרגשה של בוקס בבטן, חוסר יכולת להבין ולהכיל את הסיטואציה ואי יכולת להתמודד עם אותה "הפתעה" שצצה פתאום בחיי. הרגשתי כאילו התקרה נופלת וסוגרת מעלי מבלי יכולת לזוז ומערערת את ביטחוני לחלוטין. לא אפשרתי לעצמי לראות את המסר העמוק של האירוע בחיי. את הצד השני של המטבע. במה זה יכול לתרום לי בהמשך חיי וכיצד עלי להתמודד בקלילות עם אותם שינויים .

בתהליך למידת הקואוצ'ינג למדתי שיעור חשוב ביותר לחיים. שדווקא ברגעים הבלתי צפויים ביותר, הדבר שנראה בלתי אפשרי יכול להתרחש. המון מקרים לא צפויים מגיעים ללמד אותנו שיעור גדול וחשוב כיצד להתמודד עימם בבגרות ולמנף אותם ללמידה וצמיחה.

חלק מלחיות ולצמוח זה לחוות סיטואציות לא מתוכננות. אנשים מאבדים את מקום עבודתם, חווים פרידה מחבר/ה , גירושין, תהפוכות כלכליות חולי ועוד. התמודדות עם "הפתעות" אלו הינם חלק טבעי מתהליך צמיחתנו. החשוב מכל הוא לזכור שספקות ופחדים עוזרים לנו לגדול ונותנים לנו הזדמנות להיות חזקים יותר.

השכלתי להבין כי כל שינוי שניכנס לחיינו הינו חלק מחוויית הלמידה שלנו הנקראת "חיים". לעולם לא נשכח להודות על הלקח, במיוחד כשהדברים לא הולכים כמתוכנן. אם אנחנו לא מקבלים את העבודה שאנו רוצים, או שמערכת יחסים לא מצליחה, זה רק מראה שיש משהו טוב יותר שמחכה לנו. הלקח שזה הרגע למדנו הוא הצעד הראשון בדרך לצמיחה והתפתחות.

בכל תהליך הלמידה שלי שיננתי לעצמי כי תמיד יש לנו את זכות הבחירה.  לא משנה מה המצב, תמיד יהיו לנו לפחות שתי אפשרויות. אם אנחנו לא יכולים לשנות משהו מבחינה פיזית, אז אנחנו יכולים לשנות את הגישה. אנחנו צריכים לראות משבר כהזדמנות ללמוד משהו חדש, להתחזק, לגלות את האני הפנימי שלנו.

באימונים שאני מעבירה הדגש החזק הוא על ההבנה הגבוהה כי לא כל אירוע לא צפוי ולא מתכונן אמור לזרוק אותנו לקרשים אלא ההיפך, דברים קורים כמו שהם קורים, יש להתוודע לסימנים שנשלחים לעזור לנו להתפתח, וללמד אותנו להתמודד בקלילות עם שינויים.

עלינו לקחת נשימה עמוקה ולהבין את משמעותו של המשבר שפקד אותנו ממקום של התפתחות ולא הישרדות. לעשות חושבים ולחשב מסלול מחדש ולשאול את השאלות איזה שיעור אני לומד? כיצד אני משפר את צעדיי? למה אני נימצא בנקודה זו בחיי? משם הדרך בהירה יותר לקבלת החלטות נכונות.

לסיום, לצערי ולשמחתי למדתי בדרך הקשה כיצד להתמודד עם התנסויות מאתגרות ולא מתוכננות. כאבתי והתמודדתי ימים ולילות לקבל תשובות על עשרות שאלות לא פתורות בחיי. המסקנה שאני מעבירה אליכם באהבה כי כל ההתנסויות שאנו עוברים במציאות יומנו מלמדות אותנו שיעור חשוב ביותר שתורם להתפתחותינו העליונה. ואם אנחנו נשארים פתוחים וגמישים להפתעות וללמידה, אנחנו זוכים ובגדול!.

זכרו, חיינו משתנים תמיד! אנו בדרך הנכונה, עלינו פשוט לבטוח בכוח הפנימי שמנחה את חיינו, גם אם לעיתים אינו הגיוני או מנוגד לרצוננו.

חגית כהן- מנטורית לצמיחה,  054-4617146


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה