נטע ברזילי נמצאת בתוך כל אחד מאיתנוהניצחון של נטע ברזילי באירוויזיון הוא מעין אישור קטן בשבילנו שזה בסדר להיות קצת חריג, לא להתבייש באותם הדברים הקטנים או הגדולים שעושים אותנו שונים

נטע ברזילי נמצאת בתוך כל אחד מאיתנו, אבל לא בגלל מה שאתם חושבים.

וידוי קטן: אני לא ראיתי את האירוווזיון. למעשה, אפילו לא ידעתי שהוא עומד לקרות. רק למחרת בבוקר, אלפי ההודעות בכל הערוצים האפשריים ובכל הרשתות החברתיות השאירו אותי עם הידיעה הזאת. בחורה אחת, לא עונה בדיוק על הגדרת ה'יופי' הנשי המקובל, שמנה ומקרקרת כתרנגול - זכתה!

מעולם לא זכרתי תחרות בינלאומית, אירוויזון או אחרת, שהשאירה כל כך כך הרבה שמחה וגאווה מסביב שהופצה לכל עבר לאחר הזכייה. אנשים היו ממש בהיסטריה ואפילו למחרת בבוקר ראיתי מישהי לבושה גלבייה צבעונית עם 2 קוקיות על הראש - מחווה למלכה החדשה, וזה אפילו לא פורים.

האמת, הופתעתי.

נטע ברזילי. צילום: דניאל קמינסקי

ואז, ראיתי את הראיון עם נטע, והבנתי על מה כל המהומה.

נטע דיברה בראיון על היותה שונה, לא כמו כולם, ועל ההתמודדות הקשה עם השונות שלה כילדה, ההורים התומכים, התנועה לקידום האישה ועד אנשים שלא רצו שתשיר בחתונה שלהם כי היא לא יפה מספיק. זה היה ראיון קצר, אבל מספיק עבורי כדי להבין מדוע כה התחברנו ושמחנו בהתלהבות בנטע לאחר זכייתה. הרי מעבר לגאווה הלאומית שהיא הביאה על כל מדינת ישראל, היא מייצגת משהו אחר, הרבה מעבר לזמרת מוכשרת בתחרות שירה בינלאומית.

נטע ברזילי גדלה כילדה חריגה, שונה מהסביבה שלה, היתה מוקד ללעג, והיא כאבה רבות בשל כך. ועכשיו? עכשיו היא המלכה הבלתי מעורערת.

ואז חשבתי לעצמי על הסיבה האמיתית שעומדת מאחורי השמחה שלנו. לצד שמחתנו הגלויה בנטע, עמוק בפנים, אנחנו שמחים על שניתנה לנו האפשרות לחזות בחריגות שזוכה למעמד ולתהילה.

הרי רובנו רוב חיינו מנסים להיות "בסדר", לחיות בשלום עם הסביבה שלנו, דרך איך שאנחנו נראים עד לאופן שבו אנו מתלבשים. אף אחד לא רוצה שהוא או ילדו יהפוך מקור ללעג ולהשפלה, כפי שעברה נטע. אך בכולנו, קיימת איזושהיא שונות שאותה אנחנו שמים קצת בצד, לא שמים אותה על קדמת הבמה כי "מה יחשבו". לרובנו זה עובד כי אנחנו מלכתחילה לא נראים כמו נטע, לא נולדנו כך. אך לה לא היתה את האפשרות הזאת להחביא את המוזרות שלה, כך היא נולדה.

והמוזרות הזו - שהיא חריגות הקיימת גם בתוכנו, היא זו גם שתרמה רבות לזכייה שלה. מעין אישור קטן בשבילנו שזה בסדר להיות קצת חריג, לא להתבייש באותם הדברים הקטנים או הגדולים שעושים אותנו שונים. כי הרבה פעמים הדברים הללו הופכים למקור לא של חריגות אלא מקור לעוצמה ולייחודיות בעולם הזה. נולדנו כאינדווידואלים וזו אחת מהדרכים למצוא את הדרך להעצים את עצמנו דרך (ואולי למרות) המתנות שקיבלנו, להפגין את הייחודיות הזאת בעולם, כי היא חלק מהעולם בדיוק כמו המוזרות של כולם, והרי מלכתחילה מה זה מעניין אם כולם נראים אותו הדבר.

נטע שמה את ה"חריג" שבתוך כל אחד מאיתנו בקדמת הבמה - והוא ניצח!

יפעת סנטו היא מתקשרת ומנטור רוחני.

מוזמנים להגיב, לשלוח שאלות ולהתייעץ 054-3339791- , באתר הבית להתפתחות אישית ורוחנית או  במייל

יש לכם סקופ? מעוניינים לפרסם? לחצו כאן להתחיל איתנו צ'אט בוואטספ 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה