סייל של מעשים טוביםמה יש לכם בשפע שאתם יכולים להעניק לאחרים? העבירו אותו הלאה, והוא ימצא את דרכו חזרה אליכם

בשבוע שעבר כתבתי על מהות הריפוי הרוחני לעומת הקונבנציונלי. קיבלתי מספר תגובות, חלקן יוצאות דופן, מהן הבנתי שיש אנשים הנמנעים מקבלת ליווי נפשי, משום שידם אינה משגת. אלה שההוצאה הכספית בתקופה זו בחייהם כבדה עליהם.

היום אני רוצה לדבר על מעשים טובים.

המחשה: shutterstock

אילו מעשים טובים אתם עושים בחיים שלכם? אולי מחלקים מחמאות? מתנדבים בקהילה? עוזרים לנזקקים? נותנים שירות או מוצר בחינם?

אני בטוחה שחלקכם עושים את המעשים הטובים הללו גם אם זה לא ביום המעשים הטובים המתקיים אחת לשנה. בעשיית מעשה טוב עבור מישהו אחר בלי שנתבקשנו, יש מסר אדיר ליקום.

בעשותכם כך אתם משדרים: יש לי שפע בחיי ואני יכול לתת ממנו. אתם בעצם מוקירים תודה על זה שיש לכם, וככל שאנחנו אומרים תודה, אנחנו מקבלים עוד ועוד מאותו הדבר. כך היקום עובד.

עד לפני תקופה קצרה המעשים הטובים שלי היו בעיקר על ידי תמיכה כספית בעמותה זו או אחרת, והסכום החודשי הניח את דעתי.

לאחרונה התחלתי להבין שיש אנשים המבקשים לקבל עזרה ולא עושים זאת ממניעים כספיים, והתגובות על הטור האחרון רק חידדו לי זאת.

לכן, החלטתי לעשות מעשה. מעשה טוב. שאלתי את עצמי מה יש לי מעצמי שאני יכולה לתת? והתשובה הייתה: אני יכולה לסייע לאנשים לקבל ריפוי בחייהם תמורת תשלום סמלי.

ואכן, כך התחלתי לעשות. למי שאין באפשרותו לשלם מחיר מלא אני מבקשת מחצית המחיר.

מאז שהחלטתי על המעשה הטוב החדש שלי ליוויתי גבר בן 45 עם קושי ליצור קשרים חברתיים, בת 25 לאחר פרידה קשה, בת 66 שההזדקנות מפחידה אותה ובן 35 שמנסה למצוא מחדש את היצירתיות שאבדה לו בכתיבה.

יעצתי לגרוש בן 55 למצוא בת זוג חדשה, חיברתי זוגות לאהבה שהייתה להם ואבדה ובימים אלו סיימתי ליווי של בן 27 בתהליך בחירת קריירה בחייו. אלו ועוד מצטרפים לרשימת המעשים הטובים שלי.

אני מאמינה שהיקום יגמול לי על מעשיי, ושלא יחסר לי גם אם אני מעניקה שירות שגורע ממני כספית. התמורה מעבר לכסף היא חיונית בעיניי. אחרת יכולתי להמשיך ולעבוד במשרת ההייטק שבה עסקתי קודם.

אם נתקלתם במילים אלו, ואתם מעוניינים לדבר על חייכם וזקוקים להכוונה ועצה, מרגישים בודדים, זקוקים לאוזן קשבת וחשים שיש בעיה שאינכם יודעים איך לגשת אליה, אני זמינה עבורכם.

זהו המעשה הטוב שלי. אתם, מצידכם, יכולים לשאול את עצמכם את אותה שאלה: מהו השפע שלכם שממנו אתם יכולים להעניק לאחר? העבירו אותו הלאה והוא ימצא את דרכו אליכם בחזרה.

יפעת סנטו היא מתקשרת ומנטור רוחני.

מוזמנים להגיב, לשלוח שאלות ולהתייעץ 054-3339791, באתר הבית להתפתחות אישית ורוחנית או  במייל

יש לכם סקופ? מעוניינים לפרסם? לחצו כאן להתחיל איתנו צ'אט בוואטספ 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה