אחרי שבועות בבסיס - בצה"ל נערכים ליציאת החיילים לבתיהםכל מה שצריך לדעת לקראת היציאה הביתה. בהמשך להחלטת הרמטכ"ל - החל מיום ראשון הקרוב כוחות לוחמים וחיילים במסגרות ההכשרה יצאו לחופשה

דובר צה״ל

תחילה, חלק מהלוחמים שמבצעים תעסוקה מבצעית בגזרות הלחימה השונות יצאו הביתה, ובהמשך השבוע יצטרפו אליהם גם החיילים בבסיסי ההכשרה והאימונים.

"מדובר במאמץ לוגיסטי ורפואי מורכב, שמאפשר אורך נשימה לסד"כ המבצעי", מספר דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן, "תוך ביצוע של כלל ההתאמות הנדרשות על מנת לא לפגוע בכשירות המבצעית".

החיילים יצאו הביתה רק לאחר תדרוך של מפקדיהם בהתאם להנחיות משרד הבריאות, לשלושה עד ארבעה ימים. עם החזרה ליחידות יתבצעו תשאולים וייערכו בדיקות קורונה מדגמיות בחלק מהבסיסים, בדגש על החיילים שיחזרו מהישובים ה"אדומים".

בנוסף, במסגרת החזרה הם יכנסו ל"בידוד" של כשבוע על פי חלוקה לקפסולות - בהתחלה כשבוע ברמת המחלקה, לאחר מכן בידוד נוסף ברמת הפלוגה. בהמשך, הם יוכלו לבוא במגע עם כלל חיילי היחידה ולחזור לעבודה כיחידה אורגנית.

היציאה הביתה תיעשה באופן מסודר, ולאחר שכל חייל שיוצא יתקין במכשיר הסלולר שלו את אפליקציית 'מגן'.

"מערך ההיסעים של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ישנע את הכוחות לביתם, לאחר שבוצע בו פיילוט מוצלח על בסיס כ-1,200 משרתים מאט"ל״, משתף תא"ל זילברמן.

הנסיעה הביתה תתבצע לא עצירות ביניים, ובהתאם להנחיות של משרד הבריאות - כל חייל יישב בספסל נפרד ויחבוש מסיכה. החיילים יפוזרו בתוך הערים בסמוך לביתם - במרחק הליכה בטווח של כקילומטר אחד.

כמו כן, בבסיסים הפתוחים ממשיכים לעבוד בשיטת ה״קפסולות״.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה