אם חשבתם שהסרט של הבחירות הסתיים...מסתבר שהוא רק התחילהמדינה במצב של מאניה דפרסיה - מי שצהלו עברו למצב דיכאון מי שהתאבל, קם לתחייה - זה לא חג פורים זו המציאות של המדינה.
אף מפלגה לא יכולה להקים כרגע ממשלה. נכון להיום גם כמעט בלתי אפשרי לסחוט או לשחד עריקים ממחנה למחנה כי לא מדובר בקול 1 מכריע.
מחנה רק לא ביבי יכול לכאורה להקים ממשלה משנאת המן... אבל אין שם את אהבת מרדכי שתחבר ביניהם.
ניתן כבר עתה לומר בבירור - 61 מנדטים כנראה לא יהיו לגוש הימין.
אז מה הבעיה עם ממשלת אחדות ואיזה סרט צפוי לנו ב3 השבועות הקרובים?

צילום: מסך

לאחר ספירת הקולות מסתבר שרק באמצעות טריקים מאוד מתוחכמים ניתן יהיה להרכיב ממשלה וגם זה לא יקרה בשבועות הקרובים.

לגוש הימין פלוס החרדים יש 58 מנדטים וחסר להם 3 מנדטים כדי להקים ממשלה – אם היו דיבורים על למצוא עריק או עריקה שניתן יהיה לסחוט אותה או לשחד, הרי שעכשיו הם צריכים לשחד או לסחוט 3 וזה לא פשוט בכלל כי אף נסחט לא מקבל שוחד לא יתבזה עד העפר לפני שידע שהוא הקול המכריע –  כל עריק שנתניהו יצליח למשוך יהיה תלוי ב2 עריקים נוספים.

גוש המרכז שמאל + ליברמן  47 מנדטים אבל גוש רק לא ביבי שווה 62 מנדטים, אז למה שהם לא יקימו ממשלה? אז שהשאלה איך הגוש אנטי ביבי מתחבר בינו לבין עצמו כי הוא כולל בתוכו את הרשימה המשותפת שחלקים ממנה מוקצים מחמת מיאוס ע"י כחול לבן וליברמן. ובאווירת פורים ננסח זאת כך - שנאת המן לא תספיק בלי קמצוץ של אהבת מרדכי.

אז מה האפשרויות של הצדדים?

גוש הימין  נמצא במנה דפרסיה – ממצב של שמחה אדירה של חגיגות ניצחון הוא מגלה לאחר ספירת הקולות שמצבו אנוש.

עתה הוא יצטרך לגייס 3 עריקים מצב שהוא כמעט בלתי אפשרי, אלא אם כן תעבור יחד סיעה קטנה - ואין כזו בנמצא.

מנגד למחנה אנטי ביבי צפויים להיות 61 או 62 מנדטים - זה כבר מחנה שיש לו קלפים ביד שאיתם הוא יכול לשחק, השאלה כיצד ישחק ועד כמה ירצה לשחק מלוכלך.

מחנה "רק לא ביבי" יכול לנסות לקדם את החוק שיאסור על כהונת ראש ממשלה תחת כתב אישום. במצב כזה תיווצר תסיסה רחבה בציבור, הפגנות ואווירה קשה שיצרו מעריצי ביבי.

היתרון שלהם שגם בנט ושקד ישמחו אם ביבי ייפרד מהחיים הציבוריים, בחוץ הם יכעסו ( רושם על קהל הבוחרים שלהם שמעריץ את האיש) אבל בתוך תוכם לא יהיה מאושר מהם וכמוהם כמה חברי כנסת בליכוד (מי אמר גדעון סער?) .

אחדות לאומית?

אופציית האחדות תעלה שוב גם היא על השולחן המשא ומתן, אבל הקמפיין האגרסיבי שניהל נתניהו בשבועיים האחרונים נגד לגנץ יחזור אליו כבומברנג. גנץ הגיע למסקנה שלא ניתן לסמוך על המילה של ראש הממשלה והוא נחוש יותר מתמיד להזיז אותו מהדרך לשלטון. לכן כל אופציה אחרת תיבחן ברצינות לפני שיעברו לדבר על ממשלת אחדות. 

עסקת טיעון:

עסקת טיעון היא עתה מאוד רלוונטית -

1 - מהסיבה שנתניהו יבין שאין לו אפשרות להקים ממשלה.

2 - האהדה העצומה שקיבל בציבור תהווה משקל משמעותי - אנשים שפויים יעדיפו מדינה שפויה. אם ראש ההמשלה יכנס לכלא נהיה במצב לא שפוי - כשחצי מדינה עם כעס עצום על מערכת אכיפת החוק (סטייל נלסון מנדלה) .....
ולכן גם הצד השני יעדיף עסקת טיעון בו ראש הממשלה פורש מהחיים הפוליטים, מואשם בסעיפים קלים יותר של מרמה והפרת אמונים ומקבל רק עבודות שרות ובא לציון גואל.... אז זהו שלא כל כך מהר...

במצב כזה תפתח אומנם אופציה לממשלת אחדות לאומית.... אבל גם תפתח בעיה חדשה -בתוך הליכוד - מי יהיה היורש של ביבי?

כדי לעשות איחוד צריך לנהל מו"מ עם מנהיג של הצד השני ובאין מנהיג.... אין איחוד...

אם זה היה סדרה טלוויזיונית היינו מתפעלים מהבמאי- וואוו איזה מתח ואלו מהפכים והסוף לא צפוי....בראווו!

אבל רגע זה לא סרט, זו המדינה שלנו שקרועה מבפנים ואין מי יכול לאחד את השורות - סוף טוב?

תלוי למי....למדינת ישראל כמדינה לא בטוח בכלל

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה