הסכנה הגדולה ביותר במלחמה נגד הקורונה - אבוד אמון הציבור בממשלה - וזה ממש כבר כאןבימים אלו שאלת אמון הציבור בהנהגה היא התשובה להצלחה של ההתמודדות מול המשבר.
עיני הציבור היו נשואות כמעט מידי ערב למופע הכי נצפה בטלוויזיה בישראל "בנימין נתניהו נותן הנחיות והסברים לציבור בכל ערוצי התקשורת. עם נתוני רייטינג כמעט חסרי תקדים.
הצופים מחכים מידי ערב לאיזושהי בשורה, לדעת כיצד לנהוג, מה הגזרה היומית והאם יש סוכריה לקבל , הם שותים בצמא כל מילה שנאמרת ופועלים לפי ההנחיות....
אבל שוב ושוב מסתבר לציבור שהוכיח נאמנותו, שהקשר בין ההצהרות הבומבסטיות לבין המציאות קלוש. שאגו ואינטרסים אישיים מובילים את המנהיגים שלנו גם במשבר הגדול ביותר של מדינת ישראל. שהם משלמים את המחיר אבל אלו שדורשים מהם – בעצם לא מקיימים.

עוד הצהרות ועוד הצהרות בומבסטיות שהסתברו כבלוף או בלשון עדינה - כחוסר דיוק מוחלט, גרמו לכך שהנהגה מאבדת מיום ליום את אמון הציבור בה – ואין מסוכן מזה

ראש הממשלה בנימין נתניהו

בקבוצות ספורט ידוע, שאין דבר גרוע לקבוצה מאשר מאמן שמאבד את אמון השחקנים.

כמעט מדי ערב בשבועות האחרונים אזרחי ישראל מתכנסים להקשיב להצהרות ראש הממשלה בנימין נתניהו אודות הצעדים שבהם המדינה נוקטת, או מתכוונת להוציא לפועל, במסגרת ההתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו. המענקים לתושבים, מספרי הבדיקות, הסיוע לעסקים, החינוך ועוד ועוד .

מסתבר שחלק גדול ומשמעותי של ההצהרות וההבטחות היו במילים בלבד ובמציאות לא הייתה להם כלל אחיזה.

זה התחיל בהודעה הדרמטית של סגירת שדה התעופה... אבל בפועל המשיכו לזרום חופשי לישראל מבקרים שהיו נגועים במחלה והיו הגורם העיקרי להדבקות בישראל. ההנחיות לא ירדו לשטח משיקולים פוליטיים מול ארה"ב ומול החסידויות וגם מאיפוטנציה ניהולית. וכך רוב הנדבקים בישראל נדבקו מאלו ששבו מארה"ב.

ראש הממשלה הודיע של אלו שיגיעו מחו"ל - מיד ישוכנו במלוניות - אך מאז עברו ימים ושבועות, הם הגיעו בהמוניהם, אף אחד לא פנה אליהם בכלל כשנחתו בארץ, חולים רבים עלו על התחבורה הציבורית ומשם לבתים ומשם הדביקו את הסביבה ששהו בה ...רגע,  אבל ראש הממשלה הצהיר.... אז הצהיר...

זה המשיך עם ההצהרה הנרגשת של ראש הממשלה מול פני האומה לצורך הכל כך דחוף בממשלת חרום שתלחם בקורונה. אכן ההצהרה נגעה ללב של כולנו, גם של בני גנץ... ובפועל ? המשא ומתן נמרח על פני 30 יום ולא נחתם מסיבות אישיות ומשפטיות בלבד. מלחמה בקורונה?? אה, זה היה בנאום, לא באמת... הרי ישנם דברים יותר חשובים...

והנה הגיע פסח - כאשר כולם נשמעו כמו חיילים לדרישה החד משמעית והתקיפה של ראש הממשלה לחוג את פסח רק עם מי שגר אתכם בבית ולא אף אחד נוסף! לא פשוט - אבל ראש הממשלה הזהיר שוב ושוב - רק המשפחה הגרעינית שגרה אתכם באותה הדירה!!!!. אבל בפועל הוא עצמו ונשיא המדינה ושרים הזמינו לחג בני משפחה שאינם גרים איתם. זה כל כך הכעיס את מי שמנע מאימא, סבתא וילד להגיע אליהם לחג! פעם אחרונה שאנו נשמעים להוראות נשמע שוב ושוב ושוב ברשתות החברתיות.

כך הרגישו בעלי העסקים שהבטיחו להם מה שמגיע להם סיוע ממשי  ובפועל הסתבר שהתוכנית הענקית הייתה רק תרגיל ביחסי ציבור על חשבונם. הם בעצם קיבלו כלום ושום דבר. "לא נשלם יותר מיסים וביטוח לאומי" זה מה ששוב ושוב הם מצהירים.

והנה הבדיקות שהם הדבר החשוב ביותר להילחם במגפה (לדעת כל המומחים ) תקועות במאבקי אגו ושליטה של משרד הבריאות. אגו של מי שמנהל את המלחמה בקורונה אגו של מי שדורש מאיתנו לוותר על הכל אבל לא מוכן לוותר על האגו שלו למען הכלל.

הנהגת המדינה מצהירה בלהט משהו אחד ופועלת בעצמה באופן אחר.... והציבור מתחיל לאבד אמון עד כדי סכנה לאובדן שליטה של המדינה וצפצוף על ההנחיות.

הנהגת המורים שאמורה להיות דוגמה למופת יורקת בפני הילדים וההורים ולא מוכנים לוותר על יום חופשה למען המשק, למען המדינה, למען הזדהות - חופשת הקיץ בחו"ל יותר חשובה.

וכשאין אמון בהנהגת המדינה וכשכל נהיג הישר בעיניו יעשה  - רק באמצעות גוח של אנשי בטחון וצבא יצליחו לגרום לציבור להשמע להוראות.

מדאיג.

פייק ניוז - ממשלת חרום – ומיליון נדבקים

לפני חודש ב 23/03/2020 ראש הממשלה הציג - תרחיש איימים כעילה מיידית לממשלת חירום.

 - ישראל תגיע תוך חודש למיליון נדבקים בקורונה ו–10,000 מתים בתוך חודש. ראש הממשלה עמד על הדוכן וקרא לגנץ להבין את גודל השעה ולהצטרף לממשלת אחדות כדי להילחם בקורונה.

בפועל – תרחיש האיימים היה לא קשור למציאות כבר אז ומהרגע שגנץ נענה לאתגר, ראש הממשלה התנה את האחדות בנושאים משפטיים הקשורים לו אישית – 30 יום נמשך המו"מ (על מה שהוגדר כבוער ושעת חרום)  כשנושאי המאבק בקורונה כלל לא היה על השולחן  

פייק ניוז לציבור - ההבטחה ל-30 אלף בדיקות ביום הפכה למדע בדיוני או דימיוני:

בתאריך ה 21/3 הצהיר נתניהו לתקשורת – נגיע ל10,000 בדיקות ביום תוך ימים ובקרוב מאוד ל 20 אלף בדיקות ביום. שבוע לאחר מכן הצהיר שזכות פעולות מדהימות של המוסד ועוד פעילות פנטסטית של הממשלה -מספר הבדיקות בישראל יעלה ל-30 אלף מדי יום.

בהצהרתו, הנוספת ב 7/4 שוב התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו גם לכמות בדיקות הקורונה שלא התרוממו ונשארו על 5000- 7000 בדיקות ביום - הוא אמר כי "בקרוב נגדיל את המספר מעבר לעשרת אלפים, וזה ימקם אותנו במקום שני בעולם לבדיקות לנפש" והתעלם מההצהרות הקודמות על 30 אלף בדיקות ביום.

פייק ניוז לציבור - ישראל מקום שני בעולם? לא מדויק - מקום 20...

בהצהרתו לאומה ובפני כל רשתות התקשורת עמד והצהיר נתניהו: "עשרת אלפים - נדמה לי שזה ממקם אותנו במקום שני בעולם לבדיקות לנפש". "ישראל בצמרת המדינות המובילות בכמות הבדיקות ביחס לאוכלוסייה. אני חושב שאסטוניה, שיש לה בסך הכל כמיליון אזרחים, מקדימה אותנו"

אבל עובדתית, חוץ מאסטוניה מקדימות את ישראל בשלב זה 19 מדינות נוספות.

פייק ניוז מול פני האומה -ישראל המדינה הבטוחה ביותר בעולם:

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיפר כי "המגזין הבינלאומי פורבס מדרג את ישראל כמדינה הבטוחה ביותר בעולם במגיפת הקורונה".  אך מדובר בבלוג שנכתב על ידי מרגריטה קולאנג'לו ולא כדירוג פורבס", הנחשב יוקרתי ואמין.

גם בפורבס הכחישו והצהירו שהבלוג הוא פרטי ולא מטעמם.

במקביל יו"ר סוכנות החלל במשרד המדע והטכנולוגיה (ללא שכר), אלוף במיל' פרופ' יצחק בן ישראל, שמשמש גם כראש מרכז הסייבר באוניברסיטת תל אביב, פקפק במקור הנתונים כבר שנתניהו התגאה בהם לראשונה ב-1 באפריל, וכתב כי: "מדובר בקרן הון סיכון קטנה וכמעט בלתי ידועה בשם DKV שייסד דמיטרי קמינסקי ויש לה 10 עובדים... האימא של הפייק ניוז".

אבל ראש הממשלה ושר הבריאות המשיכו להסתמך על הבלוג ולספר לנו שאנו המקום הבטוח בעולם מבלי לחסוך מחמאות מעצמם על ההישג הנפלא שלא קיים וגם לא היה.

ההצהרה לאומה – "נעזור לעצמאים ביד רחבה"

ב30/3 עמד ראש הממשלה על הדוכן והצהיר בהתרגשות רבה - "הבטחנו לעזור לבעלי עסקים ולעצמאים ונעשה זאת ביד רחבה. אנחנו דואגים לכם, אנחנו עוזרים לכם. המצוקה שלכם נשמעת".

לא נוגע ללב, לא יד רחבה ולא עזרה – כשהסתבר לעצמאיים שהתוכנית בפועל היא כמו כוסות רוח למת, שאין הלוואות ורובם ככלם לא יקלו שום סיוע המגיע להם כמו שמקבלים בכל רחבי העולם... הם התפוצצו  מזעם ואבדו את אמונם בממשלה. יותר ויותר מפרים את ההוראות ומצהירים כי לא ישלמו יותר ביטוח לאומי ומיסים.

נוסיף 1000 מיטות אשפוז:

"בשבועיים הקרובים יוסבו בבתי החולים עוד כ-1,000 מיטות, למיטות טיפול נמרץ וטיפול מוגבר, שימצבו את ישראל במקום גבוה ביחס לעולם" - לא בוצע!

 ב-23 במרץ הצהיר ראש הממשלה -  כי בתוך שבועיים מאותו יום יתווספו 1,000 מיטות לטיפול נמרץ שיסייעו בטיפול בחולי הקורונה הקשים. אך ההבטחה לא גובתה במעשים: גורמים במערכת הבריאות, כמו גם בבתי החולים, לא שמעו על הוספת מיטות האשפוז. בהסתדרות הרפואית טוענים כי עניין הוספת מיטות האשפוז לא מוכר להם וגם גורמים במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, בית החולים הגדול בישראל, מספרים כי לא נוספו תקנים למיטות אשפוז נוספות בבית החולים.

 

---------------------

יש לכם סקופ? מעוניינים לפרסם? לחצו כאן להתחיל איתנו צ'אט בוואטספ 

--------------------

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים שמגיעים לידינו. אם זיהיתם באתר צילום בו אתם בעלי זכויות יוצרים, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול משימוש בו, באמצעות הקישור כאן


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה