צילום: באדיבות המשפחהאיתורו של המפגע הלילה, אשר בוצע ע"י כוחות שב״כ, ימ״מ וצה״ל, הוא שיאו של מאמץ מתמשך מאז הפיגוע במהלכו, הוביל שב"כ מבצע מודיעיני רחב היקף, שכלל הפעלת יכולות מודיעיניות, מבצעיות וטכנולוגיות שונות, במסגרתן נעצרו ונחקרו על ידי שב"כ מספר חשודים אשר סייעו או היו מודעים לפעילותו של המפגע. כלל העצורים הועברו לחקירת שב"כ, חלקם כבר הועמדו לדין. 

מחקירות העצורים עלה כי בכוונת המפגע אשרף נעאלוה, היה לבצע פיגוע נוסף, אשר למעשה נמנע עם סיכולו של המפגע הלילה.

כוחות הביטחון ימשיכו לפעול בנחישות למיצוי הדין עם מבצעי פיגועים או אלו אשר סייעו להם ולשמירה על ביטחון אזרחי מדינת ישראל.

"המשפחה מודה לכוחות הביטחון"

ממשפחת לבנגרונד יחזקאל נמסר: "שהמשפחה מודה לכוחות הביטחון ולעושים במלאכה על חיסול המחבל הנתעב שגדע את חיי קים האהובה.

על כל מחבל ששוקל לבצע פיגוע לדעת שלא ישאר בחיים. ואם איתרע מזלנו ושרד יש להחיל עליו עונש מוות. אב המשפחה רפי לבנגרונד מתכוון לקיים עצרת המונים במוצ"ש בכיכר רבין (מלכי ישראל) ע"מ לקרוא לממשלה ולעומד בראשה לפעול ביד קשה למיגור הטרור: "עלינו להרתיע מחבלים פוטנציאליים מלבצע פיגועים.

עליהם לדעת שביתם יהרס, משפחתם תגורש והם לא ייהנו מסכומי עתק שמרעיפה עליהם הרשות. הוכח בעבר שבני משפחה, שחששו מהסנקציות, דיווחו על מחבל מועד ובלבד שלא יבולע להם.

אני מצפה מעם ישראל להגיע בהמוניו. אבדתי את היקר לי מכל ושום דבר לא יחזיר לי את בתי האהובה. יחד עם זאת אני מרגיש צורך עז, כמעט שליחות, למנוע את הפיגוע הבא".