הילדים מציקים באלימות לילדה, האמא מאשדוד טוענת שזה בגלל חרם – במערכת החינוך מתעקשים שלא

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('6f48bb00-6334-4ab9-9ae1-2ab7ee5ebac1','/dyncontent/2024/3/21/79c4fc7d-daf2-4d30-9381-e64313eaf03f.gif',17653,'די אוון אייטם כתבה ',525,78,true,37897,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('6f48bb00-6334-4ab9-9ae1-2ab7ee5ebac1','/dyncontent/2024/6/9/869e4fcd-767f-4c1d-a1d2-1bd78ccf2799.gif',18012,'מדג\u0027יקל אייטם כתבה ',525,78,true,37897,'Image','');},15]]);})

השבועתלמידים הגיעו עד לפתח ביתה של תלמידה בכיתה ה', בעטו בדלת, השפילו וקיללו אותה. לטענת האם זה החל עוד בכיתה א' כשתלמידים הקניטו את בתה ולעגו ובהמשך הגיע לדבריה למצב שתלמידים נוספים מהכיתה מתייחסים אליה כאילו הייתה אוויר. ואולם, במערכת החינוך מתקשים לכאורה להגדיר זאת כחרם בטענה שיש לה חברות בכיתה. האם: "היא לא מוותרת, היא חזקה, אבל היא מתחילה להיסדק"

חרם (אילוסטרציה). קרדיט: Depositphotos

מקרה שהגיע למערכת אשדוד נט חושף את סיפורה של תלמידת כיתה ה' באחד מבתי הספר בעיר, שמרגישה כי היא עוברת חרם מזה חמש שנים – עוד מכיתה א'. לטענת אמה, הדבר מתבטא בהשפלות והצקות לאורך השנים, ובמקרים לא מועטים לדבריה - מהתעלמות מוחלטת מקיומה.

מה שגרם לה לחשוף לראשונה את המקרה בפומבי הייתה תקרית חמורה שהתרחשה השבוע כאשר כמה תלמידים הגיעו לפתח ביתם בעיר, בעטו בדלת, קיללו והשמיצו את בתה ולטענתה אף נכנסו ללא אישור לתוך הבית.

"הם באו 5 ילדים אחרי בית הספר, נכנסו למרחב הפרטי שלה, הבהילו אותה שהיא גם ככה מפוחדת" – אומרת האם. "היא לא הלכה באותו יום לבית הספר, גם שבוע קודם היא לא יצאה לטיול השנתי. היא אמרה שהיא לא רוצה ללכת שלא יציקו לה, אבל הם פשוט באו אליה הביתה".

"הם הגיעו כשהיא בבית עם אחותה, פתחו את הדלת ונכנסו" – היא מוסיפה. "היא צרחה, והם יצאו. היא נעלה את הדלת, והם בעטו בה ובעטו, וכשהיא אמרה שהיא תזמין להם משטרה, הם איימו שידקרו אותה וקיללו אותה בלי הפסקה. בבית שלה. במקום הבטוח שלה".

האם הזעיקה את המשטרה למקום, אולם מאחר ומדובר בקטינים הטיפול הוחזר למערכת החינוך. מבדיקה שערכנו, הם כולם הוזמנו לתחקיר אצל המנהלת בסיומו נדרשו לשלוח לחברתם לכיתה מכתב התנצלות, אך לא מעבר לכך.

מיד לאחר שהאירוע התרחש, הילדה חייגה לאחד התלמידים שהגיעו להטריד אותה, הטיחה בו את שעשה יחד עם חבריו כמה רגעים קודם לכן – אך הפעם היא הקליטה את השיחה. הוא בתגובה ניבל את פיו, השפיל וקילל אותה. את הכל שומעים בהקלטה שאנו מנועים מלפרסם בשלב הזה.

"חמש שנים שאנחנו זועקים לעזרה ואין תשובה"

בעקבות התקרית החמורה וההשפלות שעברה, קרובת משפחה של הילדה הרגישה צורך לשתף את שהיא עוברת לטענתה מזה חמש שנים.

בפוסט שפרסמה בפייסבוק באישורה ובשמה של האם היא כותבת:

"חמש שנים של חרם שבהן היא מתעוררת לבית הספר, נחושה לנסות כל יום מחדש, וחמש שנים בהן היא כל יום מפסידה. חמש שנים שהיא לא נשברת. שהיא לא רוצה לעבור בית ספר, שהיא לא רוצה לתת להם לנצח.

חרם (אילוסטרציה). קרדיט: Depositphotos

אני מנסה שלא לקרוא לילדים רעים, ואחרי חמש שנים אני מתקפלת. הם רעים. הם ילדים, והם רעים. גם אני הייתי ילדה, גם לי הייתה הזדמנות לעשות חרם, ולא הסכמתי. לא הייתי יכולה. גם עליי עשו חרמות, אבל הייתי בתיכון והיו לי חברות מדהימות שעודדו ותמכו וניגבו לי את הדמעות.

אין לה חברות. יש לה חברה אחת, וביחד הן לא מספיקות. היא לא בתיכון. היא בכיתה ה׳. היא התעוררה לפני חמש שנים מאושרת להתחיל במסע שלה בכיתה א׳, עם ניצוץ זוהר בעיניים, וכבר חמש שנים שהניצוץ הזה לאט לאט דועך.

היא לא יודעת משהו אחר. היא לא יודעת מה זה לשחק עם חברים בהפסקה. היא לא יודעת מה זה לדבר ל״חברים״ לכיתה ולחכות לתשובה. היא לא יודעת לא לחכות לתשובה, כי אם היא תגיע היא תהיה מאוד, מאוד רעה.

היא רק צופה מהצד. היא רואה ילדים רצים בהפסקה, ושומעת צחוק במסדרונות, אבל כשהיא מנסה לרוץ הם לא מחכים, וכשהיא מדברת הם לפעמים צוחקים. עליה.

היא רוצה, היא לא מוותרת, היא חזקה, אבל היא מתחילה להיסדק. היא כבר לא רוצה לקום לבית הספר. שמענו על ילדים שבכלל לא רצו לקום. ואני אשרוף את העולם לפני שזה יקרה.

כשהיא פנתה לאמא שלה, והאמא דיברה עם ההורים, וההורים דיברו עם הילדים, זה נעשה יותר גרוע, כמצופה מילדים רעים. כי זה המלכוד. איך מנצחים ילדים רעים?

חמש שנים שהיא, בת אחת-עשרה בלבד, סובלת. חמש שנים מתוך אחת-עשרה זה כמעט חצי. חצי מהחיים שלה היא בחרם. והוא לא מפסיק.

חמש שנים שאנחנו זועקים לעזרה, וחמש שנים שאין תשובה".

"אין חרם ולא היה חרם"

כאמור, בעקבות טענות האם פנינו אל מינהל החינוך בעירייה ואל משרד החינוך שטוענים בתגובה כי לא מדובר בחרם, אלא בקשיים חברתיים שעוברת התלמידה – קשיים שמקבלים לדבריהם מענה בצורות שונות, לפי יכולתה וסמכותה של מערכת החינוך.

באשר לתקרית החמורה בתחילת השבוע בפתח ביתה של התלמידה, צוין כי רואים זאת בחומרה וכי הנושא יטופל במלוא החומרה.

ממנהל החינוך נמסר:

"שם התלמידה אינו מוכר ברמה העירונית, מעולם לא התקבלה תלונה מהורי התלמידה או בקשה להיוועצות עירונית ממנהלת בית הספר בכל הקשור לתלמידה.

לטענת מנהלת בית הספר אין חרם ולא היה חרם כלפי הילדה. לילדה יש שלוש חברות בכיתה והיא לא נצפית בודדה בהפסקות במסגרת הבית ספרית, זה עדיין לא סותר את העובדה שלילדה יש מס' קשיים עליהם קיבלה מענים מגוונים במהלך השנים, מפאת חיסיון הפרט לא נוכל לפרט יותר מכך.

כן נוכל לומר שהנהלת בית הספר נמצאת בקשר רציף עם המשפחה, לשיקוף תובנות והמלצות להמשך מענים בקהילה, מעבר למה שיש ביכולת בית הספר להעניק.

באשר לאירוע שהתרחש מול דלת בית התלמידה – חמור מאד בעינינו, האם הזמינה משטרה ומפאת גילם הצעיר הטיפול הועבר לבית הספר. 

בהיוועצות עם מינהל החינוך הוחלט על זימון הורי התלמידים עם ילדיהם לתחקיר מול מנהלת בית הספר תוך אזהרות חמורות חלילה להמשך התנהגותם זו שנחשבת בהחלט לבריונית – מילולית ופיזית ולא מקובלת.

מנהלת בית הספר תפעיל תכנית ייעוצית תוספתית לקיימת בכיתה בתחומי מניעת אלימות לצד הדרישה המחייבת להתנהגות נאותה ומכבדת בין בני אדם.

יש להוסיף כי למחרת יום האירוע מנהלת בית הספר ומחנכת הכתה נכנסו לכיתה בבוקרו של יום להתייחסות ארוכה לאירוע החמור והלא מקובל".

גם משרד החינוך התייחס לתקרית שהתרחשה השבוע בפתח ביתה:

"האירוע התרחש מחוץ למסגרת בית הספר. עם קבלת מידע ממשטרת ישראל על שאירע, זימנה מנהלת בית הספר את כל התלמידים הנוגעים בדבר ואת הוריהם לשיחת בירור מעמיקה. התלמידים שהתנכלו לתלמידה נענשו, התנצלו וניכר שהבינו את חומרת מעשיהם. במקביל גובשה תכנית התערבות לשיפור האקלים והמיומנויות החברתיות בכיתה. בד בבד מקבלת התלמידה מעטפת טיפולית רחבה. מפאת צנעת הפרט לא יורחב בעניין".

---------------------

יש לכם סקופ? מצאתם טעות בכתבה? לחצו כאן להתחיל איתנו צ'אט בוואטספ 

--------------------

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים שמגיעים לידינו. אם זיהיתם באתר צילום בו אתם בעלי זכויות יוצרים, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול משימוש בו, באמצעות הקישור כאן 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה