מהפכת החוגים שיוזם משרד החינוך לתושבי הדרום בעלות סימליתעל רקע המתיחות הביטחונית בעוטף עזה בחודשים האחרונים, שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום על תכנית "חוג לכל ילד" בערי וישובי הדרום. העלות השנתית לתושבי אשדוד תהיה 100 שקלים בלבד ומגוון רחב של חוגים לתלמידי כיתות ד'-ה'. "הדרום הוא אנחנו. למצב הביטחוני המתוח בדרום בחודשים האחרונים יש השפעה על חיי התלמידים", אמר השר בנט

צילום: מרכז שחייה עירוני אשדוד

שר החינוך נפתלי בנט מודיע היום על מהפכת החוגים לתושבי הדרום. מדובר בתכנית מהפכנית, במסגרתה, בעלות סימלית, יזכו הילדים בחוגים במגוון עשיר של תכנים. במסגרת התכנית, משרד החינוך יעניק בשנת הלימודים הקרובה חוג אחרי שעות הלימודים לכל תלמידי כיתות ד' - ה' בכל הרשויות (עשירונים 1-10), סה"כ 50,000 תלמידים, על פי המתווה הבא:

עשירונים 1-5: 100 ₪ בשנה (אשדוד בעשירון ה-5)

עשירונים 6-10: 200 ₪ בשנה

החוגים יינתנו במגוון של תחומים:

שפות - אנגלית, ערבית, עברית.

טכנולוגיה/מדעים - מחשבים, פיתוח חשיבה, רובוטיקה, יזמות וחדשנות, רשתות חברתיות באינטרנט.

טבע, סביבה, אתגר וקיימות

שחייה/ספורט - התעמלות מכשירים + קרקע, אומנויות לחימה, שחמט, שחיה*, אופנים, כדור סל ורגל.

מוסיקה בקבוצות - כלי נשיפה, כלי פריטה, כלי הקשה, מקהלות, הרכבים מוסיקליים.

אומנות - תיאטרון, קולנוע, צילום סטילס/וידיאו/סמרטפונים, אומנות פלסטית, כתיבה יוצרת.

רשימת הרשויות שייהנו מהתכנית שנמצאים באזורינו:

 1. אשכול
 2. אופקים
 3. אילת
 4. אשדוד
 5. אשקלון
 6. באר טוביה
 7. חוף אשקלון
 8. לכיש
 9. נתיבות
 10. קריית גת
 11. קריית מלאכי
 12. שדרות
 13. שער הנגב

שר החינוך, נפתלי בנט: ״הבטחנו וקיימנו -חוג לכל ילד  בדרום. הדרום הוא אנחנו. למצב הביטחוני המתוח בדרום בחודשים האחרונים יש השפעה על חיי התלמידים. מחסור בשעות שינה, מתח וחרדה משפיעים על המצב הנפשי של כל ילדה וילד. לכן, בשנת הלימודים הקרובה אנחנו נעניק לתלמידים הפוגה בשעות אחר הצהריים ונעניק חוג לכל ילדי הדרום בכיתות ד'-ה' כדי להעשיר את התלמידים ולאפשר להם פעילות חווייתית. המחויבות שלנו לתושבי הדרום היא להעניק ביטחון ויציבות, גם פיזי וגם חינוכי. זה מגיע להם, וככל שהמצב יימשך נשקול גם צעדים נוספים. נמשיך לחזק את תושבי הדרום ולהעניק להם גיבוי מלא״.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "פעילויות פנאי, ובכלל זה חוגים ושלל שיעורי העשרה, הם מהאמצעים הטובים ביותר לשמר שגרת חיים, לבנות חוסן ולהפיג מתחים בקרב תלמידים. התכנית חוג לכל ילד עבור תלמידי הדרום, ובתוך כך גם ביישובי עוטף עזה, מעמידה עבור התלמידים מערך חוגים בשלל תחומים – שפות, מדעים, שחייה, ספורט, מוזיקה ויתר האמנויות – במימון משרד החינוך ובפיקוח מלא של המשרד. חוג לכל ילד הוא לא רק מענה לצורך, אינו רק אמצעי להפגת מתחים, אלא הזדמנות. הזדמנות להרחיב אופקים, להתנסות ולפתח כישורים ומיומנויות".

אביעד פרידמן, יו"ר החברה למתנ"סים הארצית: "תכנית השר בנט ומשרד החינוך מאפשרת לקיים שגרה של העשרה ופנאי איכותיים גם במקומות בהם החירום הפך לשגרה; והיא מתווספת לתוכניות רבות של העשרה לילדי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית שנועדו לקדם שיוויון הזדמנויות וצמצום פערים".

צילום מאתר "מרכז שחייה העירוני אשדוד"


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה