עולים מדרגה בתגובה: צה"ל חיסל בכיר בארגוני הטרורחאמד אחמד עבד חודרי, האחראי על העברות כספים במזומן ובהיקפים גדולים מאיראן לארגוני הטרור ברצועת עזה חוסל ע"י מנגנוני הביטחון של ישראל.
החיסול מסמן את ההמשך של ההחרפה וההסלמה.


החיסול הממוקד

צה"ל חוזר לחיסולים הממוקדים: בפעילות משותפת של צה״ל ושירות הביטחון הכללי סוכל חאמד אחמד עבד חודרי, יליד 85', תושב רצועת עזה, האחראי על העברות כספים במזומן ובהיקפים גדולים מאיראן לארגוני הטרור ברצועת עזה.

חאמד אל-חדרי, בן 34 חוסל בעת שנסע ברכבו.
הוא בעליה של חברת החלפנות "חאמד ללצראפה"/"אלופאק", אשר הוכרז כארגון טרור בישראל ביוני 2018.

בשנים האחרונות התבסס מעמדה של חברת החלפנות וכן מעמדו של חודרי כחלפן כספים מרכזי ברצועת עזה.

חודרי העביר כספים בהיקפים גדולים ובמזומן לחמאס הצבאי, לג'יהאד האסלאמי ולארגוני טרור נוספים ברצועת עזה, באמצעות חברת החלפנות שבבעלותו ובסיוע חלפנים בחו"ל וסוחרים, שהיו מודעים להכרזה על החברה כארגון טרור.

יש להניח שהחיסול מסמן את  מגמת ההחרפה של הלחימה שעשויה רק להתגבא בשעות ובימים הקרובים.

על פי תגובה רשמית של מערכת הביטחון:
"פעילותו הפיננסית של חודרי, ששימש כראש החץ של איראן ברצועת עזה, תרמה באופן משמעותי לקידום פעילות הטרור ולהתעצמותם הצבאית של ארגוני הטרור ברצועת עזה.
צה״ל ושירות הבטחון הכללי ימשיכו לפעול במטרה לסכל ולשבש את נסיונותיה של איראן לקדם פעילות טרור מרצועת עזה באמצעות מימון ארגוני הטרור- חמאס, ג׳יהאד אסלאמי ויתר ארגוני הטרור ברצועת עזה."

עוד בצהריים תקף צה"ל מהאוויר בסג'עייה בית של אדם ממשפחת מושתהא, בתחילה דווח שהיה זה ביתו של בכיר חמאס רוחי מושתהא, אולם בהמשך נמסר כי ייתכן שהיה זה ביתו של קרוב משפחה, אף הוא איש חמאס.

רוחי מושתהא שוחרר בעסקת שליט, הוא חבר הנהגת חמאס ברצועה ואחד האנשים הקרובים ביותר למנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר. לא ידוע על נפגעים בתקיפה זו.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה