איזה מדליק היה... סיכום מיזם בתים מדליקים חנוכה 2018 בגן יבנהחנוכה. זוכרים? רק לפני שבוע עוד אכלנו כולנו סופגניות והארנו את הבית בנרות צבעוניים . מיזם " בתים מדליקים" יצא השנה לדרך בפעם התשיעית. סיכום חוויות עם תמונות.

 

פסטיבל בתים מדליקים בחנוכה של תכנית זיקה- זהות יהודית ישראלית קהילתית,  התקיים השנה בפעם התשיעית בגן יבנה כמיטב המסורת בהשתתפות 1900 איש. בפסטיבל אירחו בביתם התושבים סדנאות והרצאות, וכולם ברוח ההתנדבות והקהילתיות.

הפסטיבל, פרי רעיונותיהם של מתנדבי זיקה תושבי גן יבנה אשר עמלו וטרחו , מאז ועד היום , לתיכנונו ולהקמתו. השנה, כמו בשנים עברו, התקיים הפסטיבל ביישובים נוספים מחוץ לכותלי היישוב,  כך שהאור של גן יבנה מאיר למרחקים.

זיקה גן יבנה

מטרתו של הפסטיבל הוא להעשיר את עולם התוכן ולהעמיק את תחושת הקהילה ברוח החג . כל זאת, לצד מטרת העל והערך העליון של  תוכנית זיקה והוא להרחיב ולהעמיק את התרבות היהודית הישראלית ביישובנו. הפסטיבל עורר ביישוב התרגשות רבה, תחושות של לכידות ואחדות אצל התושבים.

השנה אירחו בגן יבנה בבתים המדליקים סדנאות שונות ומגוונות: מעגל נשים יוצרות, הרצאה על זוגיות, אימון ספורטיבי, מדיטציה אקטיבית, סדנאות יצירה לילדים ועוד. כל הסדנאות בהשראת אימרתו המפורסמת של הרב קוק  שלכל איש יש נר, ואת אורו צריך כל אחד לגלות ולהאירו ברבים לאבוקה גדולה.

זיקה גן יבנה

 

הילית אמיגה, תושבת היישוב, שאירחה השנה בביתה סדנה לשזירת זרים מתארת את הסיפוק הרב ואת ההתרגשות שבחוויית האירוח: "15 שנים שאני גרה בגן יבנה ואני מאוד אוהבת לארח. לארח בית מדליק זה לזכות במצוות הכנסת אורחים, אבל בגדול.  עשיתי זאת מתוך רצון לאפשר לעצמי ולאנשים סביבי להרחיב את המעגל החברתי שלהם, כי אני מאמינה שזה מחזק  את כולנו כשאנו ביחד. זה מאפשר גם להכיר לעומק את המקום שבו אנו חיים.

 

אושרת שטרית, קונדיטורית מהיישוב, גם אירחה השנה בית מדליק וגם העבירה סדנת אפיה ברוח החג. מבחינתה לארח וגם להנחות זה לנקז הכל לערב אחד. ערכים של נתינה, אהבת חינם, קירוב לבבות,  והעצמה נשית.

 

ג'קלין לייבה, אורחת בבית מדליק של חבורת הזמר "הקול כלול" בו שרו יחדיו חבורת זמר והקהל התרגשה לספר על השירה המשותפת. השירה בצוותא קירבה באופן מיוחד בן התושבים.  לשיר יחד זה לא כמו עוד מפגש שיגרתי. לשיר יחד מאפשר מפגש אמיתי בן התושבים. לשירה המשותפת איכות משחררת, ובכוחה לשמח את האוירה ולתעל אותה. השירה המשותפת לאור הנרות עזרה לכולנו להרגיש שווים ושייכים. בבית המדליק היתה אוירה חמימה ונעימה. היה כיף לפגוש פנים מוכרות וגם להכיר פנים חדשות. היתה חוויה יוצאת דופן, שלא היתה מזדמנת אלמלא הפסטיבל, ועל כן יש להתקיימותו משמעות רבה.

 

תודה רבה לכל משתתפי הפסטיבל. מי יתן, וגן יבנה תמשיך להיות יישוב מצמיח ומעשיר, ישוב ובו קהילה חזקה, מאוחדת ומאירה בתוכה ומחוצה לה.
נפגש בפסטיבל 'בתים מדליקים' גם בשנה הבאה.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה