ביום רביעי שעבר, 2/10 התהפכו חייה של משפחת הרשקוביץ מגן יבנה. פנינה, האם, חזרה בשעות הצהריים מעבודתה כשגילתה את בנה שרוע ללא הכרה בחדרו. הקריאה לכוחות מד"א להגיע אל הבית הביאה אתה עוגמת נפש קשה לדברי פנינה. "הייתי בהסטריה, ממש צרחתי והם, בחוסר רגישות נכנסו אל החדר של ניב ונעלו את הדלת כשהם מסרבים לתת לי להיכנס. הם ממש היו אלימים כלפי. אחד מהם תפס לי את היד בכוח ועצר אותי מלהיכנס לתוך החדר של ניב" מספרת האם בכאב.

ניב זיכרו לברכה. צילום מסך פייסבוק

אך כאן, לא הסתיימה לדברי פנינה ההתנהלות המבישה והפוגענית. "הם נעלו את הדלת לאחר שסיימו את עבודתם והלכו כשהם נועלים את הדלת ולוקחים אתם את המפתח עד להגעת המשטרה. למשטרה לקח שעתיים להגיע, והגופה של הילד שלנו היתה בתוך החדר כל הזמן הזה" 

פנינה אמו של ניב ז"ל. צילום מסך פייסבוק

פנינה, ספרי לנו על ניב 

"ניב היה ילד מדהים. גאון. למד בכיתות מופ"ת באשדוד. סיים תואר ראשון באוניברסיטת בר אילן ועמד להתחיל תואר שני במנהל עסקים גם כן בבר אילן. ילד נורמטיבי. אין לי מושג מה קרה ולמה הוא נפטר. אני גם לא רוצה לדעת. זה לא יחזיר לנו אותו." 

יש לך מסר למישהו במד"א בעקבות מה שעברתם?

"אני רוצה להגיד שבמצבים כאלו ידעו איך להתנהג עם אנשים שעוברים מצבים כאלו. החברים במד"א במקום להיות קשובים במצב כזה ולכבד את המת ואת המשפחה שלו. רצינו להיות עם הילד שלנו ולא נתנו לנו. אני רוצה שמישהו יתן את הדין על מה שאירע."

פנינו למד"א לתגובה ביום חמישי, אך הם לא הגיבו.

גולש שאינו מייצג את מד"א באופן רשמי רשם את הדברים הבאים ביחס למקרים : 

"צוותי מדא מנוסים במקרים אלו, וכנראה לא רצו לגרום לטראומה לאם שתראה את בנה במצב זה.

בנוסף, בד"כ, משאירים את גופת הנפטר בבית לצורך חקירה משטרתית והגעת ניידת של המשטרה שמפנה את הנפטר לנתיחה.

כמו כן במקרים כאלה לא מפנים לבית החולים ישר, אך כל מקרה לגופו. משתתף בצער האמא. "