בגן יבנה שומרים על קהילה חזקה עם פעילויות למען התושבים לכל אורך משבר הקורונהבשנה האחרונה, שנת משבר הקורונה, הנחה ראש המועצה דרור אהרון את כלל עובדי המועצה מכל המחלקות לקיים פעילויות סיוע ותמיכה למען תושבים במצוקה בכל התחומים בשיתוף פעולה עם המחלקה לשירותים חברתיים, מחלקות המועצה השונות, מתנ"ס גן יבנה ומתנדבים בני היישוב בעזרתם, בוצעו מגוון רחב של יוזמות תומכות.

המחלקה לשירותים חברתיים בהובלתה של המנהלת ימית ברזילי, טיפלה במאות פניות שהגיעו למוקד העירוני 106 מתושבי גן יבנה שנזקקו לסיוע, החל מקניות למבודדים, רכישת תרופות לקשישים וסיוע ככל שנדרש.

בהנחיית ראש המועצה נרכשו מאות שמיכות חמות שחולקו לאזרחים וותיקים ומשפחות מוחלשות. נפתח פרויקט תעסוקה ביתית לבני הגיל השלישי שמרותקים לביתם בסיוע מדריכה תעסוקתית, חלוקת 22 טאבלטים מונגשים לאזרחים ותיקים להפגת בדידות בשיתוף מפעל הפיס, הקמת מערך מתנדבים לקשר טלפוני עם אזרחים ותיקים המוכרים ואלו שאינם מוכרים למחלקה לשירותים חברתיים, חלוקת ערכות משחקים לילדים במשפחות מאומתות, חלוקת 50 זוגות נעלי ילדים- תרומה מהקהילה, חלוקת 100 שוברי קנייה בסך 450 ₪ לרשת מזון "ויקטורי" למשפחות מאומתות/ מבודדות במסגרת תוכנית "אנשי חיל" משרד הביטחון, החלוקה נמשכת\ חלוקת 100 סלי מזון לאזרחים ותיקים ומשפחות מוחלשות,  חלוקת 120 טאבלטים ומחשבים ניידים לתלמידים לצורך למידה מתחילת הקורונה, ניהול מערך מתנדבים- הבאת תרופות וסלי מזון, ליווי לחיסוני קורונה, הבאת דואר, טיול עם הכלב, פתיחת סדנה להעצמת אימהות עצמאיות במטרה לחזק את התא המשפחתי שיקרין על מצבם הרגשי של הילדים ועוד.

ראש המועצה, דרור אהרון: "מתחילת השנה המדיניות שלנו עברה התאמות בהתאם למגפת הקורונה והשפעותיה על החברה ועל התושבים בגן יבנה. הנחיתי את עובדי המועצה ואת המחלקה לשירותים חברתיים לעשות, לקדם וליזום פעילויות ופרויקטים למען אוכלוסיות מוחלשות ואוכלוסיות בסיכון. עובדי ועובדות המחלקה לשירותים חברתיים, יחד עם עובדי המועצה מכלל המחלקות ויחד עם מתנדבים יקרים מן היישוב הובילו לכך שאף אחד לא נותר לבדו, לא משפחה שנכנסה לבידוד, לא אלו שחלו ולא בני הגיל השלישי שסבלו מן הריחוק החברתי. זו אמירה משמעותית – אנחנו כאן בשבילכם תמיד!".

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

 

המחלקה לשירותים חברתיים קיבלה בברכה ושיתפה פעולה עם כל יוזמה מהקהילה, מקבוצות ופרטים, ממחלקות המועצה וארגונים לטובת התושבים:

 

  • שיפוץ וצביעת בתים- המכללה הלאומית לשוטרים בהובלת אורלי ארמה.
  • חלוקה של ערכות פנאי להפוגת בדידות- זיקה
  • חלוקת ערכות ספורט- מחלקת ספורט
  • הדלקת נרות חנוכה ע"י תנועות הנוער.
  • פרויקט העץ הנדיב חלוקת יבול תוצרת בית לקשישים ומשפחות המוכרות ברווחה- נוער
  • חלוקת צנצנות ריבה תוצרת ביתית- יוזמה פרטית
  • סיפורי חיים של קשישים- בי"ס רבין
  • פרחים לניצולי שואה לשבת- ארגון "מצעד הגבורה"
  • חלוקת עוגות לשבת לקשישים המוכרים ברווחה- בי"ס נעמי שמר.

 

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה