בבית הספר על שם בן גוריון, מובילים שומרי המסך (תלמידי כיתה י' 6) פעילות מיוחדת עם  הג'וניורים הצעירים, נציגים משכבות ד' ו- ה', מנחים אותם ומקיימים איתם פגישות פעם בשבועים בכיתות. בבית הספר נופי מולדת, מובילים שומרי המסך (תלמידי שכבה ט') את תלמידי כיתות ד' ונפגשים עמם פעם בחודש.

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

שומרי המסך ג'וניור מקיימים פעילות התואמת לשכבת הגיל, באמצעות סרטונים, משחקים, פעילות במחשב ועוד. יחד עם התלמידים הבוגרים, הם יצרו פעילויות הסברה לשבוע האינטרנט הבטוח, כתבו כללי התנהגות ברשת,  ציירו  גרפיטי וסלוגנים כנגד בריונות ברשת ועוד.

מנהלת בית הספר, מרי שפונט: "פרויקט "שומרי מסך" הוא פרויקט לקידום גלישה בטוחה הפונה לבני נוער והופך אותם לשגרירים של גלישה בטוחה בקהילה. בני הנוער עושים זאת בקמפיינים אישיים ובפעילות חינוכית ומניעתית, בליווי צוות חינוכי מקצועי, במטרה להעלות את הנושא לסדר היום הבית ספרי והקהילתי. הפרויקט מאפשר לבני הנוער לקחת אחריות אישית וקהילתית, מעצים את תחושת המסוגלות וההשפעה של בני הנוער והופך אותם למודל לחיקוי לפעילות נבונה ברשת. אני גאה בפעילות קבוצת המנהיגות "שומרי מסך" שהוכיחו כי כאשר ההדרכה נעשית בידי תלמידים יש לכך, השפעה ואפקט מתמשך. אני מבקשת להודות לקבוצה ולמנחת הקבוצה הגברת צביה כהן   , על פועלה  כל הכבוד –יישר כח!"