בהחלטת ראש המועצה ובהתייעצות עם מנהל המתנ"ס הוחלט לאפשר כניסה חינם בהצגת חוגר להופעה של ישי לוי שתתקיים ביום שני (8.7) בשעה 21:00 בבימת יום העצמאות ביישוב. בשבוע האחרון הוזמנו 4 מתושבי גן יבנה שנבחרו כשיאני המילואים על פי הנתונים שהתקבלו מצה"ל ללשכתו של ראש המועצה וקיבלו ממנו תעודת הערכה ושי צנוע ממתנת המועצה על השירות המשמעותי למען מדינת ישראל.

בפרסום נתוני הגיוס לשנת 2018 ניתן לראות כי בקרב הבנים גן יבנה נמצאת במקום ה-2 מבין המועצות המקומיות בישראל בשיעורי הגיוס לצה"ל. שיעור הגיוס בגן יבנה עומד על נתון מדהים של 94.3% מהם 43.9% משרתים בשירות קרבי ו-9.9% יוצאים לקצונה. גם בקרב בנות היישוב הנתונים לא פחות מדהימים ומציבים את גן יבנה במקום מכובד עם 82.9% גיוס, 89.3% שבוחרות בשירות משמעותי ואיכותי ו-7.1% שיוצאות לקצונה. מדובר בתוצאה של מערכת חינוך ערכית ובני נוער ששואפים להיות מעורבים בחיי הקהילה והמדינה שלהם.

גן יבנה נט

ראש המועצה, דרור אהרון: "הנתונים לא משקרים, גן יבנה מובילה באחוזי הגיוס לשירות משמעותי בצה"ל, משרתי המילואים שלה נותנים מעצמם בכל עת והתושבים מתנדבים לסייע בעתות חירום. זה ממש לא מובן מאליו, אלה הדברים שהופכים את גן יבנה ליישוב כל כך מיוחד. אני רוצה לומר תודה מיוחדת לקלמן פרומוביץ' וסונדרין איבגי שעושים לילות כימים עבור חיילי צה"ל ולברך את כלל חיילי וחיילות צה"ל בסדיר ובמילואים. בשם כולנו - תודה!".