גן יבנה ציינה את ימי הזיכרון ואת יום העצמאות בטקסים וירטואלייםשני טקסים וירטואליים הועלו לאתר היוטיוב של המועצה המקומית גן יבנה. הטקסים אליהם מגיעים מידי שנה מאות אנשים, הועברו באופן וירטואלי בשל מגיפת הקורונה והנחיות משרד הבריאות האוסרות על התקהלויות. למרות המצב, החליטו במועצה ובמתנ"ס שלא לוותר על מפעלי ההנצחה והכינו מראש טקסים מוקלטים ומרגשים לימי הזיכרון השונים וליום העצמאות.

למרות המצב הקשה, החליטו במועצה ובמתנ"ס גן יבנה שלא לוותר על מפעלי ההנצחה, והכינו מראש טקסים מוקלטים לימי הזיכרון השונים וליום העצמאות. הטקס הראשון שהוקלט היה טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שצולם מבעוד מועד באולם המתנ"ס בהשתתפות תלמידי אורט על שם יצחק רבין ביישוב, ראש המועצה ועוד והופק על ידי המחלקה לתרבות ואירועים. בערב יום הזיכרון ולאורך היום שאחריו הועלו בעמוד הפייסבוק של מתנ"ס גן יבנה ירי זיכרון בביצוע זמרות וזמרים תושבי גן יבנה שהוקדשו לזכר הנופלים.

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

שבוע לאחר מכן, בעקבות הסגר שהוכרז, צולמו מראש טקסי הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. הטקס המרכזי צולם גם הוא באולם המתנ"ס וטקס נוסף, צולם בבית העלמין הצבאי בגן יבנה בהשתתפות נציג צה"ל וכלל  הנחת זרים והנחת פרחים ונרות נשמה על כל אחד מקברי החללים והנופלים. מחווה מרגשת נוספת נערכה על ידי חניכי תנועת הנוער ביישוב בהובלת המתנ"ס, שהשתתפו במשמר הכבוד באנדרטה לזכר הנופלים בימים שני ושלישי.

ביום העצמאות עצמו, בהחלטה שהתקבלה לאחר התייעצות שקיים ראש המועצה, דרור אהרון, עם חברי הנהלת המועצה, לא התקיימו זיקוקים. עם זאת, הוחלט שחייבים גם להרים את המורל ביישוב ולחגוג את יום העצמאות ואכן, יצאה משאית מוזיקה מיוחדת במינה ביום העצמאות ששימחה את כלל תושבי היישוב עם שירי עופרה חזה מכל הזמנים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה