לאחרונה, בעקבות שיתוף הפעולה הפורה בין המועצה המקומית גן יבנה לבין גורמי ממשל בכירים, נערכה פגישה בנוכחות ראש המועצה, דרור אהרון, שבמהלכה הודיע המשרד לביטחון פנים בראשותו של השר גלעד ארדן כי גן יבנה תיכלל בתכנית החדשה של הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול.

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

 

נציגי המשרד לביטחון פנים הסבירו כי הרשות מאחדת את פעילות 'עיר ללא אלימות', מציל"ה והרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול וכי מדובר בתכנית מניעתית. הפעילויות במסגרת התכנית יתקיימו במספר מישורים כולל מדריכי מוגנות מיוחדים בבתי הספר, חיזוק המוגנות בהסעות, בדיקה לגבי האפשרות לקיום פרויקט מגרשים מוארים, הקמת מוקדים רואים והוספת טכנולוגיה מתקדמת ומערכי אכיפה משודרגים.

 

ראש המועצה, דרור אהרון: "אני מודה למשרד לביטחון פנים בראשותו של ידידי, השר גלעד ארדן, על ההחלטה לכלול את גן יבנה בתכנית החדשה. הפגישה שקיימנו, מטרתה הינה להניע את התהליך קדימה לקראת ביצוע. אנחנו מבצעים פעילות נרחבת על מנת להגביר את תחושת הביטחון האישי, הקמנו יחידת שיטור עירוני משולב, אנו פועלים יחד עם קבוצת תושבים שאכפת להם להקמתה של סיירת הורים יישובית, הקמנו תחנת כיבוי אש חדשה ומתקדמת, אנו פועלים להקמתו של מבנה חדש שישמש את מד"א וכעת אנו פועלים להבאתה של התכנית החדשה של הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול יחד עם אנשי המשרד לביטחון פנים, אנו נפעל על מנת לוודא שנציגי סיירת ההורים יהוו חלק בלתי נפרד ממנה".