הישג לנבחרת הדיבייט של אורט ע"ש יצחק רבין בגן יבנהביום ראשון 14/2/2021 יצאו שישה נציגים של בית הספר אורט ע"ש רבין בגן יבנה לתחרות הדיבייט מטעם מרכז כהן אידוב לשיג ושיח. השנה, התקיימה התחרות בזום. בקטגורית הנאום הכי טוב זכה תלמידי בית הספר פלג בן ישי אשר השקיע רבות בנאומו והביא הסברים מעמיקים ומפורטים שהרשימו את השופטים שהעניקו לו תעודת הוקרה.

מועדון הדיבייט של אורט ע"ש יצחק רבין מהווה חלק מתוכנית העשרה בלימודי אנגלית מזה מספר שנים. אחת לשבוע קבוצה של שלושה עשר תלמידים  מכיתה ט'6, כיתת "מופת שפות", לומדת בתוכנית דיבייט עם מורה לאנגלית, הגב'  אילנה ויניצקי.

 

התלמידים לומדים את יסודות הדיבייט, ומשתתפים בסימולציות בנושאים שונים.  לקראת התחרות השנתית עברה הכיתה אימונים שבועיים ,מתחילת שנת הלימודים  ואף בלמידה מרחוק.

 

ביום ראשון 14/2 שישה תלמידים, נציגים של בית הספר, יצאו לתחרות דיביט. התחרות הייתה מטעם מרכז ארצי כהן-אידוב לשיג ושיח, השנה היא התקיימה בזום, ביום זה היתה תחרות מקדימה בין שלושה בתי ספר. הקבוצה השתתפה בשני מיקצים,  כאשר הם מייצגים עמדות שונות- פעם בקואליציה ופעם  באופוזיציה. הנושאים לתחרות הפעם היו: "הבית הזה אוסר על משחקי וידאו אלימים", "כל ההורים חייבים להוציא רישיון כדי להיות הורה". המטרה של המתחרים היתה לשכנע את הצד השני בטיעונים שלהם ולשכנע שמה שהם אומרים זה חשוב ביותר.

 

בקטגוריה "הנאום הכי טוב" זכה תלמיד בית הספר, פלג בן ישי. פלג השקיע רבות בנאום, דאג להביא הסברים מעמיקים ומפורטים שהרשימו את השופטים שהעניקו לו תעודת הוקרה.

 דוברות מועצה מקומית גן יבנה

הגב' וינציקי מספרת: "ההשתתפות בתחרות היתה לכולנו חוויה חזקה, מאתגרת ומהנה, המשחק גרם להרגשה חיובית ומעודדת להמשיך ולהשתפר  בדיבייט, ולתחושה של משמעות וחשיבות של הפרויקט בהתפתחותם של  מנהיגי דור העתיד".

מנהלת בית הספר מרי שפונט:"נבחרת הדיבייט בהובלת המורה אילנה ויניצקי עושה חייל ומדגימה כי למידה  משמעותית וחויתית היא בעלת השפעה על התלמידים והצוות. אנו שוקדים בבית הספר לאפשר לתלמידנו לטפח את החזקות שלהם ואת היצירתיות שלהם, דרך הפדגוגיה , של הוראה חלופית מלווה בפרזנטציה.  הדיבייט מאפשר לתלמידים לשפר את יכולת הרטוריקה  ואת מיומנויות הקשב והפרזנטציה ,כל תלמיד מוכיח את יכולת המנהיגות האישית שבו. אני מאחלת הצלחות נוספות לנבחרת בתחרויות הבאות."

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה