המועצה המקומית גן יבנה מפעילה את בית הספר "מכבים" בכיתות א-ב עד לחזרת הצוות מבידודביום שני בלילה 31/8/2020 התברר כי מרבית הצוות החינוכי בבית הספר מכבים נאלץ להיכנס לבידוד בעקבות חשיפה לחולת קורונה מאומתת וזאת במהלך הדרכה שנערכה לקראת פתיחת שנת הלימודים (הצוות נהג כשורה, שמר על מרחק ועטה מסיכות) כעת, נמצא מתווה המאפשר את קיום הלימודים עד לחזרת הצוות מבידוד.

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

ביום שני, יום פתיחת שנת הלימודים, קיים ראש המועצה, דרור אהרון, הערכת מצב והתייעצות משותפת יחד עם הגורמים המקצועיים במועצה, משרד החינוך, משרד הבריאות ופיקוד העורף. במהלך הדיון עלה כי בית הספר פעל על פי ההנחיות, ההדרכה התבצעה בקפסולות וכל המורים והמורות היו עם מסיכות.

עוד עלה בדיון כי גן יבנה נמצאת בטווח הצהוב ולא בירוק מכיוון שהמצב דינמי ומשתנה כל הזמן ולכן הוחלט להיות זהירים ולבצע התאמות בהתנהלות המועצה. במהלך הדיון הוחלט כי המועצה תיקח אחריות על בית הספר, בתאום אל מול משרד החינוך, ותגבש מתווה מיוחד שיאפשר פתיחה של בית הספר 'מכבים', לפחות לתלמידי ותלמידות כיתות א'-ב' באמצעות עובדי המועצה.

סייעות בתי הספר, בתמיכה של צוותי מחלקת החינוך, גורמי מקצוע ובאמצעות למידה ממוחשבת מרחוק יפעלו בבית הספר כצוות ייעודי וכקפסולה סגורה. מזכירת בית הספר, אב הבית, השומר והמנקות יעבדו כרגיל. את הצוות תוביל קבס"ית המועצה, רעות ראפ קלמן יחד עם סיגי בן יוסף בליווי הדוק ממנהלת בית הספר מירב הוד. מורות כיתה א-ב ילוו את הכיתה דרך מחשב וברקו ופערי מחשוב קיימים לרבות מצלמות ללמידה מרחוק ייסגרו על ידי המועצה באמצעות תקציב ייעודי לכך והצהרון יתקיים כרגיל.

ראש המועצה, דרור אהרון: "אנחנו נמצאים בימים לא צפויים ולא פשוטים, ברגע אחד עלינו מיישוב ירוק ליישוב צהוב וברגע אחד נוסף הכל יכול להשתנות שוב. לקחנו על עצמנו את הפעלת בית הספר עד שהצוות החינוכי יסיים את חובת הבידוד שלו בכדי לאפשר לתלמידי כיתות א' – ב' ללמוד ולפתוח את השנה, למרות הקשיים ולמרות הקורונה שמלווה אותנו. עשינו זאת בזהירות המתבקשת ואנו מאחלים לתלמידים שנת לימודים פוריה, מוצלחת ובריאה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה