המועצה המקומית גן יבנה קיימה הערכת מצב בנושא החזרת מערכת החינוך לפעילות בהתאם לנהליםהיום , רביעי, (10/2ׂ) התקיימה הערכת מצב בנושא נתוני התחלואה ביישוב והאפשרויות העומדות על הפרק להשבת פעילותה של מערכת החינוך. ראש המועצה עדכן את הנוכחים כי נתוני התחלואה בגן יבנה אינם טובים והוא נחשב ליישוב אדום.

הישיבה התקיימה בהובלת ראש המועצה, דרור אהרון, יחד עם מנכ"ל המועצה, מחזיקת תיק החינוך ירדנה אוקמן, כלל מנהלות בתי הספר ביישוב, מנהלת מחלקת גני הילדים, המתנ"ס, המחלקה לשירותים חברתיים, היקל"ריות לירן אשכנזי ורחל גלאם ונוכחים נוספים  ורחל בנושא מצב התחלואה ביישוב והאפשרויות שלנו להחזרת מערכת החינוך.

ראש המועצה עדכן את הנוכחים כי: "נתוני התחלואה בגן יבנה אינם טובים, אנחנו נחשבים כיישוב אדום, בין היתר בגלל התחלואה שעומדת נכון להיום על 170 חולים מאומתים, אחוז הדבקה גבוהים וכך גם אחוזי בדיקות חיוביות גבוה – הדרך היחידה שלנו לעצור את המצב ולהוריד את נתוני התחלואה היא הגדלת כמות הבדיקות וביצוע כמה שיותר חיסונים".

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

במהלך הישיבה הוצגו הנתונים על פיהם אחוז גבוה מאד מצוותי החינוך המועצה, המורים, המורות, הגננות והסייעות כבר התחסנו. בנוסף, המועצה אפשרה לאבות הבית ולמנקות להגיע ולהכין את בתי הספר לקראת המשך השבוע.

על פי הנחיות הממשלה ניתן יהיה להביא קבוצות קטנות של תלמידים מכלל הכיתות (9 תלמידים + 1 מורה) למפגשים קטנים באוויר הפתוח, בישיבה הוחלט כי הנושא יהיה לפי שיקול דעת מנהלת בית הספר. לגבי כיתות ה - ו מנהלות בתי הספר יפעלו לקיים מפגשים בהתאם להנחיות בשלב ראשון לפי מתווה של מורה ו- 9 תלמידים באוויר הפתוח והחלטה להמשך תתקבל ביום ראשון הקרוב לאחר הערכת מצב נוספת.

עוד עלה בישיבה כי ישנן קבוצות למידה מצומצמות (אגף שחר וחינוך מיוחד )  שקיבלו תגבורים באוויר הפתוח ובנוסף השארנו מרחב תמרון וגמישות למנהלות בתי הספר – כל מנהלת תודיע להורים ולתלמידים אודות המתווה הסופי בהודעה רשמית מטעם בית הספר. גני ילדים לא יפעלו נכון לרגע זה לאור התחלואה הגבוה בגיל הרך.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה