המועצה המקומית גן יבנה תאפשר הדלקת מדורות ל"ג בעומר ב-3 מוקדים מוסדרים בלבד.ההחלטה נועדה על מנת לצמצם את זיהום האוויר ולהבטיח את שלומם של החוגגים.

המועצה המקומית גן יבנה, בהתייעצות עם חברי וועדת איכות הסביבה, ולאחר דיון שהתקיים יחד עם מנהלי אגף הביטחון, מחלקת תברואה, מחלקת שפ"ע ומתנ"ס גן יבנה ולאור הנחיות מערך כיבוי האש הארצי,  החליטה לאפשר הדלקת מדורות במקומות מוסדרים בלבד.

בתאריך (22.4) הוציאה הרשות הארצית לכבאות והצלה צו על איסור הדלקת מדורות במועד ובאיזורים מסויימים  בשל תנאי מזג אוויר המעלים את הסבירות להתרחשות דליקות. על פי הצו,  תינתן האפשרות להדלקת מדורות אך ורק באזורים שהוכשרו על ידי הרשויות המקומיות וקיבלו אישור של הרשות הארצית לכבאות והצלה.

השנה, כדי לצמצם את זיהום האוויר ועדיין לאפשר קיום של החגיגות והמסורת, המועצה נערכה מבעוד מועד ותאפשר הדלקת מדורות בשלושה מוקדים מוסדרים ובטיחותיים –

  • מגרש הכדורגל
  • כיכר זמיר
  • הרחבה שמאחורי המתנ"ס

מכיוון שצפוי מזג אוויר חם ויבש ולכן המועצה תכשיר את המתחמים, תסדיר אותם באמצעות טרקטורים, תספק מטפים ואמצעי כיבוי זמינים ואנשי הביטחון העירוני יבצעו סיורים באזור המדורות על מנת לסייע לכל מי שיצטרך.

ראש המועצה, דרור אהרון: "מדורות ל"ג בעומר מהוות מקור שמחה לילדים ולמבוגרים, אך יחד עם שמחת החג, הן עלולות להוות סכנה ולזהם את הסביבה. לכן, החלטנו להיערך מבעוד מועד ולאפשר הדלקת מדורות בשלושה מוקדים מוסדרים כדי לצמצם את זיהום האוויר ועדיין לאפשר קיום של החגיגות והמסורת. אני קורא לתושבים להקפיד על ההוראות, להימנע מהבערה של חפצים מזהמים כמו פלסטיק וצמיגים, לאחד מדורות ולקיים מדורות משותפות וכמובן לא להשאיר מדורות ללא השגחה. עובדי המועצה יהיו בשטח על מנת לסייע לתושבים בכל דבר ולשמור על בטיחותם. חג שמח!".

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה