המסכות חזרו לחיינו וגם למדרכות גן יבנה. פוסט של תושב אכפתי קורה לכם לשמור על הסביבהעילי עוזר מגן יבנה בסך הכל הלך למכולת, מרחק קצר מביתו וספר 20 מסכות מונחות על הרצפה במקום במקום הראוי להן, פח האשפה. הוא העלה פוסט שהביא לתגובות רבות בתקווה שגם יעזור להעלות את המודעות ולגרום לאנשים לזרוק את המסכות שלהם היישר אל הפח.

עילי עוזר

החזרה המהירה של הקורונה לחיינו, אילצה אותנו לשוב ולחבוש את המסכות במקומות סגורים. ככה, אנחנו מוצאים את עצמנו עוטים אותם שוב ביום יום כאילו לא נפרדנו מעולם.

חלק מאיתנו, בוחרים שלא לחכות עד שיגיעו לפח האשפה הסמוך ופשוט להשליך אותן על הרצפה. אט אט, הרחובות מתמלאים במראות של מסכות בשלל צבעים וגוונים, זרוקות על הרצפה ומלכלכות את הנוף. עילי עוזר, תושב גן יבנה ואדם שאכפת לו מהסביבה כתב פוסט:

"לא הלכתי רחוק. 3 דקות הליכה למכולת הספיקו כדי לאסוף בדרך כמעט 20 מסכות מהרצפה. 20 מסכות של 20 אנשים שלא אכפת להם מהסביבה שלהם ומאחרים. לצערי, האנשים האלה הם לא קצת, הם הרבה. זה היה רק מרחק קטן, תבינו את המשמעות של מה שאתם עושים או לא עושים בנושא. תעירו לאנשים שכן מלכלכים ותעמידו אותם במקום. תהיו אכפתיים לסביבה שלכם. תהיו בני אדם. זבל מי שמלכלך. "

אל הפוסט שלו, צירף עילי כתבה ובה האמת העגומה אודות המסכות ברמה העולמית. מגפת הקורונה מביאה לעלייה ברמת הזיהום באוקיינוסים המתווספת לפסולת הפלסטיק הרבה שכבר מסכנת בעלי חיים ימיים. 

חלק מהמגיבים לפוסט כתבו שהם מפחדים להעיר שכן הם עלולים להיענות באלימות אך רוב המגיבים תמכו בפוסט ובצורך בהגברת המודעות. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה