הערב בגן יבנה שירת "מה נשתנה" קהילתית מרגשת ברחוב הרימוןיוסי יפרח והלן גור, שכנים ותושבי רחוב הרימון בגן יבנה החליטו לעבור את סדר הפסח ביחד, עם כל השכונה ולפוגג את תחושת הבדידות אותה חווים אנשים רבים שנאלצים להיות לבד בערב הפסח היום בעקבות משבר הקורונה והסגר. ביוזמה מרגשת הם עברו בית בית וחילקו לשכנים את השיר "מה נשתנה" מתוך ההגדה. היום בשעה 20:15 יצאו כל תושבי רחוב הרימון כאיש אחד וישירו ביחד ויחגגו את פסח כקהילה אחת.

כשיוסי יפרח שבימים רגילים הוא פעיל חברתי ומתנדב בזיקה גן יבנה  פגש את השכנה שלו הלן גור ברחוב רימון בגן יבנה, הם דיברו על כמה עצוב עומד להיות הפסח הקרוב. על השכנים המבוגרים שלא יוכלו לחגוג עם המשפחות המורחבות שלהם, לא יוכלו לראות ולחבק את הנכדים ולא יוכלו לשמוח כמו בכל שנה.

יוסי יפרח

הם תפסו יוזמה, הדפיסו את השיר "מה נשתנה" מההגדה וחילקו לכל התושבים. בוואטס אפ של הרחוב הם הודיעו לכולם לצאת לקדמת הבתים בדיוק בשעה 20:15 עם הדפים ולשיר כולם את "מה נשתנה" כך, יפיגו השכנים את הבדידות וירגישו קהילה אחת גדולה ומרגשת. היוזמה זכתה לתגובות רבות ומרגשות וכל תושבי רחוב רימון בגן יבנה יחגגו ביחד לפחות את סדר פסח לכמה דקות בלתי נשכחות שמחממות את הלב. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה