בית הספר התיכון אורט ע"ש יצחק רבין מקיים מזה 8 שנים תכנית עתודה מדעית טכנולוגית שזוכה להצלחה בקנה מידה ארצי.

התכנית מעודדת תלמידות ותלמידים לשאוף למצוינות בתחומי המדע והטכנולוגיה, תוך שבמסגרת בית הספר מוקנים להם תכנים ומיומנויות על מנת שיוכלו להשתלב בעתיד בתעשיות עתירות הידע ובתחומי המחקר והפיתוח.

כמדי שנה, קיים בית הספר תכנית העשרה מגוונת שכללה, בין היתר, סדנאות, סיורים לימודיים, הרצאות ומגוון פעילויות שמטרתם להרחיב אופקים ולהעשיר את התלמידים, לעורר את הסקרנות ולספק אתגר מחשבתי, לצד גיבוש וליכוד הכיתות.

כך, תלמידי כתה ז'5 יצאו למוזיאון המדע בירושלים שם פגשו נושאים מדעיים שונים אותם בחנו באופן אינטראקטיבי והאזינו להרצאות, תלמידי כיתות ח'5 ו- ח'6 יצאו למכון וייצמן למפגש מגוון מרתק עם גלי הקול, קיימו מפגש מעניין עם עולם המחשבים בהרצאה על חידושים טכנולוגיים בעולם המחשבים ועל חשיבות היוזמה והיצירתיות בפיתוחים עתידיים, התנסו בפירוק ובהרכבה של מחשבים שהובאו ע"י מהנדס מחשבים מחברת אינטל ועוד.

 

בנוסף, תלמידי שכבה ט' שמעו הרצאה מרתקת מפי רב סרן במיל' שהיה אחראי על מערך כיפת הברזל, שמעו הרצאה של מהנדס מהתעשייה האווירית בנושא טילים וחלליות, הרצאה מרתקת על היקום, פגשו שלוש מהנדסות מתעשיית ההיי טק שלימדו אותן במסגרת תוכנית "מהממ"ט" להכין אפליקציה, יצאו לחווה האקולוגית בגן יבנה נפגשו עם בוגר בית הספר אשר עושה כעת את ימיו הראשונים כרופא בבית החולים אסותא ועוד.

דוברות מועצה מקומית גן יבנה
בנוסף על אלה, התלמידים עברו קורסים בנושא יזמות דיגיטלית ונחשפו לעולמות תוכן מתקדמים, עברו קורס 'יזמות פרימיום' ובמחצית השנייה של שנת הלימודים עוד צפויות להם פעילויות רבות, עשירות, משמעותיות ומגוונות.

 

מנהלת בית הספר, מרי שפונט: "התכנית המדעית טכנולוגית מקנה ערכים ומיומנויות אשר בית הספר ייחד כמובילים  תוך שילובם והטמעתם  בתוך התוכנית.  התכנית מיישמת  הלכה למעשה את ערכי המצוינות, האחריות, היצירתיות והיושרה, כערכים שעל בסיסם יצמח ויגדל המדען של העתיד, החוקר, המפתח, היזם והמוביל המדעי והחברתי בישראל. בבית ספרינו פועלת התכנית זו השנה החמישית בהצלחה רבה ורבים התלמידים הרוצים ללמוד במגמה הזו. הלמידה בתוכנית היא למידה מעמיקה, חברתית וקוגניטיבית, למידה משמעותית שבה נדרשת אחריות ומעורבות של הלומד, עבודת צוות ושיתופיות, דיאלוג ויזמות.