דוברות מועצה מקומית גן יבנה

רכז שכבת י"ב ומנהל המשלחת לפולין בשנה זו, ליאור גדסי, יחד עם רכזת מעורבות חברתית, נילי עזרן, חברו לרכזת שכבת כיתות י', מירב שושנה, והחלו בתכנית שנועד להנחיל את סיורי המסע לתלמידי השכבות הצעירות יותר, היום כולו הוקדש לאנטישמיות בעידן המודרני.

תלמידי שכבת י"ב קישרו את חוויותיהם מהמסע הערכי והמשמעותי  שעברו, לתפקידם בדור העתיד כמנהיגים המשנים מציאות. כך, שתיאור החוויות הפכו למעצימות עוד יותר. תלמידי שיכבה י' התעניינו וביקשו לרדת לפרטי פרטים של חוויית המסע.

מנהלת בית הספר, מרי שפונט: "זו מסורת רבת שנים שתלמידי שכבה י"ב ששבו ממסע פולין חולקים את חוויותיהם עם תלמידי שכבה י'. אני חשה גאווה גדולה בדרך שבה בחרו תלמידי שכבה י"ב שהשתתפו במסע ,להנחלת לקחי השואה בדרך של שיתוף  בחוויות המסע , היו אלו תובנות ותחושות לא פשוטות של משתתפי המסע.  אני חשה כי העיסוק בשואה בלקחיה במפגש עם המקומות האנשים, עם הסיפורים המשפחתיים אנו בונים חומה נוספת נגד גל השנאה והאנטישמיות שעדיין מרימה  את ראשה המכוער ,כפי שראינו באירועים האחרונים באירופה. אני משבחת את פועלם של תלמידנו וכל אנשיו הצוות שעשו במלאכה החשובה  הזו, העומדת בהלימה לחזון בית הספר ולייחודיות  שלו כבית ספר מוביל ומנחה מנהיגות אישית וחברתית.