יום למען זכויות בעלי החיים התקיים בבית הספר בן גוריוןביום חמישי 16/5 צוין בישראל יום למען זכויות בעלי החיים. בבית הספר בן גוריון בגן יבנה בו מפעילים התלמידים את פינת החי ומטפלים בבעלי החיים במסירות רבה בהדרכתן של דורית גורדצקי ושירי פלג, הוחלט להקדיש את היום ללמידה חוויתית ופעילה לזכויות בעלי החיים בדגש על אנפות ומגלנים.

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

שירי פלג ,האחראית על טיפוח בע"ח שבביה"ס, פתחה את יום הלימודים בעזרה לאפרוחון של מגלן, אשר הסתבך ונתקע בסבך אחד העצים. בנוסף, בהנחייתה המקצועית, הועברו מערכי שיעור לכלל המורות, ושתי תלמידות מכיתה ה'4: אליס ארגנאוז ויובל דהן, הכינו מצגת על האנפות והמגלנים, אשר הועברה בכיתות השונות.

רותם ואופק, תלמידי ה'4 מספרים: "אליס הכינה מצגת והעבירה אותה ממש כמו מורה. היא הסבירה לנו על ההבדל בין אנפת הבקר למגלן ובין פרחון לגוזל. היא הבהירה לנו שאסור לגעת בפרחון או גוזל כדי לא ל"טמא" אותו או לפגוע בו. בסיום, היא ערכה לנו משחק ידע תחרותי בנושא והראתה לנו את ביצת התורכיז של המגלן."

כמו כן, ביום זה, יצאו נציגי המועצה הירוקה יחד עם מימי שופן לסיור בחווה החקלאית באשדוד ובנו שם תיבות קינון חדשות לירגזים.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה