כבוד! סג"מ מור אשכנזי מגן יבנה מסיים היום קורס קציני שריוןהיום 1/7 נערך קורס קציני שריון מס 57 בבה"ד 1 במעמד נשיא המדינה מר ראובן ריבלין והרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי. השנה, בצל מגיפת הקורונה מתקיים הטקס ללא משפחות הצוערים בקהל וישודר בלייב מרחבת המסדרים. מור, שהתגייס לאחר שנת שירות במכינה המשלבת דרוזים ויהודים בדליית אל כרמל, גאה בתפקידו החדש ושמח ולקחת חלק בבניית ההיסטוריה של היחידה המיוחדת אליה הוא שייך.

דובר צהל

סג"מ מור אשכנזי הוא האח הבכור מבין 4 אחים. יחד עם חברו הטוב מכיתה ו' ועד כיתה יב' החליטו ללכת למכינה יייחודית בדליית אל כרמל המעורבת דרוזים ויהודים.

לאחר המכינה קיבלו שני החברים הטובים שיבוץ לחיל השריון והתגייסו ביחד באוגוסט 18, החבר הטוב למסייעת ומור לתחום הטנקים. כשהמפקדים הבחינו כי למור פוטנציאל גבוה בתחום החי"ר העבירו אותו לאותה מחלקה עם חברו הטוב.

בסוף המסלול יצאו שניהם יחד לקורס מכי"ם וגם שם היו החברים הטובים באותה המחלקה ובאותו החדר ואף קיבלו את אותו השיבוץ להיות מפקדים. בסיומו של הקורס יצא מור לבה"ד 1 כשחברו הטוב יצא מחזור אחריו. 

חזונו של מור כקצין- לחדד את המשמעות, ליצור גאוות יחידה בעיקר כי זו יחידה שהוקמה לפני 7 שנים ומור גאה לבנות כעת את ההסטוריה של היחידה. 

קורס קציני השריון נמשך כ-7 חודשים וכולל 3 חודשי קורס קציני יבשה ועוד 4 חודשים של השלמה חילית במהלכו לומדים הצוערים לפקד על מחלקת טנקים בשיתוף פעולה הדוק עם יחידות שדה אחרות של צה"ל. בנוסף, בקורס קציני שריון יש גם צוערים מפלוגת המסייעת, זוהי פלוגה לוחמת הקימת בחיל השריון. בקורס לומדים הצוערים ניווט וטקטיקות לחימה ברמה גבוהה. בסיומו של הקורס מוענקות לצוערים דרגות סג"מ. 

מקור הכתבה : מדור צבא וחברה, דובר צה"ל. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה