אחות מרפאה הצילה את חייו של תושב גן יבנה שלקה באירוע לבביסימון בן זקין - אלבז, אחות מעבדה במרפאת "מכבי שירותי בריאות" בגן יבנה הצילה בשבוע שעבר את חייו של מטופל שהיה בעיצומו של אירוע לבבי. ערנותה, מקצועיותה ועקשנותה, הביאה לטיפול מהיר ולפינויו להמשך הטיפול בבית החולים."היא הצילה לי את החיים, ממש כך"

מכבי

ביום שישי שעבר בשעת בוקר מוקדמת, הגיע המטופל למעבדה בסניף "מכבי שירותי בריאות" שבגן יבנה לצורך בדיקת דם שגרתית. המטופל אשר חש תחושת מחנק, ביקש לשאוף אוויר והתעקש כי עליו לחזור אל הכנות השבת. סימון בן זקין- אלבז, אחות המרפאה, הבחינה כי משהו אינו כשורה:"ראיתי אותו מחכה לבדיקה. הוא קם והתלונן על חוסר אוויר וביקש לצאת. הוא גם הזכיר את השבת שבפתח ושהוא צריך למהר ולהתכונן אליה אבל הבחנתי שהוא לא נראה טוב" שיחזרה האחות. בזמן ההתרחשות לא היה רופא במרפאה עקב השעה המוקדמת. בן זקין- אלבז הגישה למטופל טיפול ראשוני מתחייב במסגרתו בדקה מדדים והתכוננה לביצוע החייאה במידה וזו תידרש. במקביל, הזעיקה האחות את מד"א למרפאה כשכל אותו הזמן היא משוחחת עם המטופל ומרגיעה אותו. אל בן זקין - אלבז הצטרפה נטלי גלר, אחות אחראית במרפאה אשר הוזעקה למקום והעניקה למטופל טיפול מיידי שכלל מתן אספירין. "הבנתי שאני לא יכולה לתת לו לצאת במצב כזה ושאני לא עוזבת אותו ככה לפני שמד"א מגיעים. הבנתי שמדובר בהצלחת חיים ולכן פעלתי כך." סיפרה השבוע. 

מה גרם לך להבין שמדובר בהתקף לב?

"מההתחלה הבנתי כי היו לו את הסימנים הרפואיים המתאימים לאירוע לבבי. בגלל הכאבים שלו הוא היה לא שקט, היתה לו תחושה של חוסר אוויר. נתנו לו אספירין ומד"א הגיעו במהירות. הדרכתי אותם בדיוק על המקרה והם פינו אותו לבית החולים "אסותא" באשדוד". מי שכמובן שמח לא פחות מבן זקין - אלבז היה המטופל עצמו אשר הגיע ביום שלישי השבוע לאחר שחרורו מבית החולים על מנת להודות לאחות. "הגעתי לסימון עם כאבים בחזה שנהיו ממש חזקים" סיפר לאחר המפגש המרגש. "ביקשתי ממנה לעשות בדיקת דם כי הייתי בצום. רציתי ללכת אבל היא ממש לא ויתרה לי. בשלב מסויים הרגשתי חוסר אוויר וביקשתי לצאת לשאוף אוויר כי חשבתי שזה יחלוף אבל זה לא קרה . התושיה שלה היתה מדהימה. היא הרגיעה אותי, מזל שהיא היתה שם והזמינה לי אמבולנס והבינה שאני בהתקף לב. הגעתי הבוקר לאמר לה תודה. לא רוצה לחשוב אפילו מה היה קורה אם לא היא היתה שם. היא הצילה לי את החיים. ממש כך." 

בן זקין - אלבז עובדת במרפאת "מכבי שירותי בריאות" מזה 18 שנה ומתגוררת באשדוד. "דיברנו כמה שעות לאחר מכן כשהוא היה בבית החולים לאחר צינתור. הוא הודה לי בחום ושמח שהתעקשתי ולא ויתרתי לו. אני המשכתי לעבוד כרגיל אבל כשהסיפור נודע, קיבלתי המון תגובות חמות. זו תחושת סיפוק ואני שמחה שזה הסתיים כך" אמרה האחות הנרגשת. 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה