כמה פשוט ככה גאוני - סינמה סולארי של "עם הטבע" גן יבנהרעיון פשוט וגאוני מוקם בימים אלו ב"עם הטבע" מרחב חברתי ירוק בגן יבנה. בית קולנוע באוויר הפתוח תחת כיפת השמיים המופעל על אנרגית השמש.

עם הטבע

לאחר תקופה ארוכה שבה תרבות הפנאי בישראל התקיימה דרך מסכים וזום, סוף סוף אפשר לצאת מהבית וליהנות מבית קולנוע ציבורי באוויר הפתוח. כל זה מתרחש ב"עם הטבע" – חווה אקולוגית בתחומי פנימיית בית אפל לילדים ונוער בסיכון בגן-יבנה.

זאת בזכות מתנדבי תוכנית "זיקה" (זהות יהודית ישראלית בקהילה) ובהובלה של איריס חליפה ושמחה קסטר, שהגישו בקשה למשרד להגנת הסביבה במסגרת קול קורא בנושא אנרגייה מתחדשת.

בהתאם להצעתם שאושרה על ידי המשרד להגנה"ס, אושר תקציב תמיכה לרכישת כל מרכיביו של הקולנוע באוויר הפתוח. בבסיסו – לוחות סולאריים שהותקנו בחווה, המהווים את מקור החשמל הבלעדי של הסינמה הסולארי, וכמובן מקרן, מסך, מערכת שמע משוכללת, כיסאות ואיך לא – מכונת פופקורן סולארית כיאה לקולנוע שמכבד עצמו.

לצד מערכות ההקרנה תעמוד מערכת שתמחיש למבקרים כיצד מיוצרת אנרגיה ירוקה, כמה חשמל נאגר במערכת וכמה היא צרכה בכל רגע נתון.

אירוע ההשקה של הסינמה הסולארי יתקיים ביום ראשון הבא, 21 במרץ, החל מהשעה 17:00. 

האירוע ייפתח בהפנינג הפעלות לילדים והורים בנושא אנרגיית השמש: מירוץ מכוניות סולאריות, ציור על קרטון בעזרת זכוכית מגדלת, ייבוש חטיפי פרי מזינים, תרגול ברכות שמש ביוגה, חידונים, שירים ועוד.

בטקס חגיגי בו ייחנך המתחם ישתתפו ראש מועצת גן יבנה דרור אהרון, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה ד"ר ענת רוזן ונציגי המשרד להגנת הסביבה. את האירוע תחתום הקרנת סרט, ראשון מבין סרטי איכות מעוררי השראה שיוקרנו מדי שבועיים מנקודה זו ואילך.

את האירוע יפיק צוות עם הטבע בשיתוף חברי וחניכי תנועת תרבות - תנועה של אומנים ומחנכים שפרוסה לאורך כל הארץ, שנכנסה לאחרונה גם להדריך ולהעמיק פעילות בתחומי התרבות והאמנות בגן יבנה.

אורלי קנת, מנהלת "עם הטבע": "חנוכת הסינמה הסולארי מהווה נקודת שיא בתהליך משותף בן חודשים, בו ראינו כיצד רעיון שצומח מן הציבור וזוכה לגיבוי המועצה המקומית, קורם עור וגידים בזכות איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה והמשרד להגנת הסביבה עצמו. בזכותם זינקנו זינוק אדיר נוסף קדימה שמתכתב עם הערכים שלנו – לחיות חיים ירוקים ומקיימים יותר, להעביר הלאה את הערכים שלנו, כמו גם להרחיב אופקים בתחומי התרבות והדעת".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה