לראשונה בגן יבנה יום איסוף לפסולת חשמלית ליד הבית



האלטעזכן של המאה ה-21 כבר כאן : המקרר, מכונת הכביסה או התנור שלכם התקלקלו? מהיום ניתן לפנות אותם למחיזור בקלות וללא עלות עם תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית.

תאגיד מ.א.י. למיחזור לפסולת אלקטרונית והמועצה המקומית גן יבנה מכריזים על "יום חשמלי". מדי שבוע, בכל יום חמישי החל משעות הבוקר ועד לשעה 19:00 בערב, יוכלו תושבי גן יבנה להוציא למדרכה הסמוכה לבית את מכשירי החשמל והאלקטרוניקה שהתקלקלו, ורכב איסוף מיוחד יאסוף את המוצרים למיחזור אלקטרוני, וכל זאת ללא עלות לתושב. מדובר בפתרון נוח לתושבים להעברת פסולת גדולה וכבדה למיחזור, תוך שמירה על החוק וללא צורך בשינוע עצמי למרכזי האיסוף הקיימים בארץ.

 

במסגרת "יום חשמלי", ניתן לפנות מהבית אל המדרכה הסמוכה את כל המכשירים שהתקלקלו, החל ממקרר ומכונת כביסה, מזגנים, קומקומים ומחשבים ועד למטענים ופלאפונים מקולקלים. באמצעות הפינוי מהמדרכות, מתכוונים המועצה ותאגיד מ.א.י למנוע את שריפת הפסולת הפיראטית בפאתי הערים והשכונות, לשמור על בריאות התושבים ולשפר את איכות החיים.

 

בנוסף, המועצה ותאגיד המיחזור מ.א.י מתכוונים להתחיל השנה בפעילויות הסברה וחינוך בבתי הספר. מדובר בפעילויות חינוכיות שבמסגרתן לומדים התלמידים על החשיבות במיחזור הפסולת האלקטרונית, ופועלים לאיסוף פסולת זו, תוך שהם סוחפים את ההורים, המורים, השכנים והסביבה. כמו כן, נפרסו מוקדי איסוף פסולת אלקטרונית במוסדות ציבור ובמחסן המועצה.

 

למרות שהפסולת האלקטרונית מהווה כ-שלושה אחוזים מכלל הפסולת, היא מהווה 70% מתכולתה הרעילה, ומזיקה מאוד לבריאות התושבים. זאת מכיוון שהיא עשויה מחומרים מזהמים ביותר כמו עופרת וכספית, שעלולים לגרום בין היתר למחלות במערכות העצבים והנשימה. כל אדם בארץ מייצר כ-17 ק"ג פסולת אלקטרונית בשנה, ובסך הכל מייצרים תושבי ישראל יחד כ-160 אלף טון של פסולת אלקטרונית בכל שנה. כיום, מרבית הפסולת עדיין אינה מגיעה למיחזור, והמשמעות היא שבישראל נשרפת כמות עצומה של פסולת אלקטרונית רעילה ונוצרים הרים של פסולת אלקטרונית רעילה, המזהמת את האדמה, את מקורות המים וגם את האוויר, ופוגעת כאמור בבריאות התושבים.

 

ראש מועצת גן יבנה, דרור אהרון: "אנו נמצאים בעיצומה של מהפכת מחזור בגן יבנה. לפני כשנה נכנסו ליישוב פחי המחזור הכתומים למחזור אריזות, ואני גאה להכריז שיחד עם תאגיד המחזור מ.א.י נאפשר לתושבי גן יבנה למחזר גם פסולת אלקטרונית, בקלות היישר מהבית תוך שמירה על סביבה בריאה, נקייה וירוקה יותר".

 אשדוד .נט

אמנון שחרור ודן הלמן, מנכ"לים משותפים במ.א.י. תאגיד המיחזור האלקטרוני: "שירות האיסוף מהמדרכות הוא שירות חדשני שהחל לפעול בחודשים האחרונים ברחבי הארץ ואנו רואים עליה דרמטית במיחזור בכל הערים שבהן התחלנו את תהליך הפינוי המוסדר. אנו קוראים לתושבי גן יבנה להצטרף לחוד החנית של אזרחי ישראל ששומרים על בריאות התושבים ועל הסביבה ומפנים בצורה מסודרת ובקלות את המכשירים האלקטרונים המקולקלים שברשותם".

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה