מחנה קיץ חברתי מיוחד במינו מתקיים הקיץ ב"עם הטבע" מרחב חברתי ירוקהוא ירוק, הוא כיפי, הוא חברתי והוא...בחינם! מחנה הקיץ החברתי במרחב הירוק "עם הטבע" מתקיים ממש עם סיום תקופת הקייטנות ועלות ההשתתפות בו: כמה שעות התנדבות בקהילה ביחד עם ההורים. מטרת המחנה היא ייצור מסגרת תוכן איכותית שלא תכביד על ההוצאה המשפחתית בקיץ ותעודד קהילתיות והתנדבות.

לראשונה בגן יבנה, אולי אפילו ברמה ארצית,  מתקיים מחנה קיץ חברתי, שכולו על טהרת ההתנדבות והנתינה בקהילה.

 

המחנה החברתי הוא תולדה של שיתוף פעולה בין קק"ל לבין "עם הטבע" גן יבנה, יפתח באוגוסט, לאחר שרוב הקייטנות כבר התסיימו והוא מיועד לילדים העולים לכיתות א' עד ד'. המחנה יפעל מ-4 באוגוסט ועד ל-8 באוגוסט כשעיקר מטרתו  היא לייצר בקהילה מסגרת תוכן איכותית, שלא תכביד על ההוצאה המשפחתית, תקרב אנשים אל היישוב ואל תרומה חברתית וסביבתית שבפועל - אינה כרוכה בהוצאה כספית.

 

עם הטבע

הרעיון שעליו מושתת המחנה - תן כפי יכולתך בעזרה לטיפוח הקהילה בה אתה חי, וילדיך יקבלו את הזכות להשתתף במחנה קיץ איכותי ומקורי. זהו מצב בו כולם מרוויחים. בהיבט הכלכלי – חברתי.

 עם הטבע

ההתנדבות של ההורים והילדים תתחלק לשניים. חלק ראשון יתקיים באחר צהריים של התנדבות  ב 31.7.19 ב"עם הטבע". חלק שני – כל משפחה תחליט על מעשה טוב שהיא יכולה לעשות בסביבתה הקרובה ותעשה אותו לפי רצונה ובזמנה החופשי.

 עם הטבע

הפעילות במחנה כייפית, מקורית ועשירה בתכנים המחזקים את הקשר של הילדים לטבע. היא משלבת משחקי חוץ מקוריים, כגון חדרי בריחה, משחקים בלשיים, בישולים בטבע, יצירה מקורית בחומרים טבעיים, תיאטרון סיפור, סיור מחוץ לתחומי גן יבנה ובילוי יום בבריכה.

 

צוות המדריכים האיכותי, מורכב מיוצאי צבא, מתנועת "תרבות", בעלי ניסיון רב בעבודה עם ילדים בתחומי האמנויות השונים. איתם ידריכו מדריכי נוער מגן יבנה, אשר הוכשרו להדרכה במרחב "עם הטבע". הכשרת המדריכים כוללת העמקה בנושאי סביבה וטבע, וכמובן הקנייה של מתודות הדרכה, משחקים מקוריים ותכני פעילויות מגוונים במרחב.

 

המחנה מתקיים במרחב הירוק "עם הטבע"  שנמצא על שטח של 6 דונם של יער מאכל מלבלב, בצמוד לפנימיית הילדים בית אפל.  "עם הטבע" הוא מרחב המקבל אליו משפחות וקבוצות מגוונות של ילדים ומבוגרים בפעילויות לאורך כל השנה.

בקיץ זה מתקיימות בו מסיבות טבע לכל המשפחה, מסיבות טבע לנוער, פסטיבל יוגה יו-גן יבנה, המעבדה לחיים הטובים ועוד, שהשנה אינן כרוכות בתשלום בזכות הקרן הקיימת שבחרה ב"עם הטבע" כמודל לימוד לפיתוח חיי קהילה סביב יער מאכל.

 עם הטבע

את המחנה מרכזת נילי חצרוני, אשת חינוך תושבת גן יבנה, בעלת ניסיון בעבודה עם הגיל הרך ונוער משך 25 שנה, מביאה עמה את צד האחריות, הידע והניסיון שצברה משך שנים. משך השנים הייתה שותפה לייזום והנחיה של פרוייקטים אמנותיים ומוסיקליים במרכזם עמדו בני נוער.  ההרשמה למחנה בטופס מקוון שיועלה לפייסבוק של "עם הטבע" או בטלפון 054-4918382

 לפרטים נוספים אורלי קנת 050-7236725


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה