מרכז צפרות מיוחד במינו נחנך בבית הספר ע"ש בן גוריוןהמרכז החדש כולל מרכז צפרות וגינה אקולוגית, הוקם בהובלתה של רכזת המדעים ואיכות הסביבה של בית הספר, מימי שופן ביחד עם מדריך האקולוגיה מטעם "קרן קרב" והתלמידים.

בית הספר היסודי ע"ש בן גוריון בהנהלתה של רחל אילוק זכה לאחרונה ב"קול קורא" של איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד – חבל לכיש, להקמת יוזמה בתחום הקיימות בסך של 30,000 ₪. בבית הספר החליטו על מיזם מיוחד במינו בהובלתה של רכזת המדעים ואיכות הסביבה בבית הספר, מימי שופן, יחד עם מדריך בתחום האקולוגיה מטעם קרן 'קרב' והתלמידים – הקמת מרכז צפרות מיוחד וגינה אקולוגית.

באיגוד ערים לאיכות סביבה החליטו לקבל את ההצעה של בית הספר וכך הוקמה בחצר בית הספר גינה אקולוגית מיוחדת במינה שכוללת צמחי מרפא, צמחים מושכי חרקים, מקומות מסתור ותצפית, מגדירי ציפורים מתחמי פעילות ועוד. בנוסף על אלה, הוקם מרכז למידה המצויד באמצעים טכנולוגיים חדישים ומאפשר לתלמידים למידה וחקר בתנאים נעימים ואופטימליים להצלחתם.

גינה אקולוגית

השבוע התקיים טקס החנוכה הרשמי של הגינה האקולוגית ושל מרכז הלמידה בנוכחות ראש המועצה, דרור אהרון, סגנית ראש המועצה ומחזיקת תיק החינוך, ירדנה אוקמן, מנהלת בית הספר, רחל אילוק, רכזת המדעים בבית הספר, מימי שופן, נציגי איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד – חבל לכיש בראשותה של המנכ"לית, ד"ר ענת רוזן.

ראש המועצה, דרור אהרון: "זו דוגמה מצוינת לאופן שבו מתבצעת למידה משמעותית בבתי הספר. ביקרתי בבית הספר, צפיתי בתלמידים במהלך הפעילויות וראיתי כמה הם סקרנים, כמה הלמידה מחוץ לכיתות מעניינת ומרתקת אותם ועד כמה הגינה האקולוגית מייפה ומוסיפה לאווירה הלימודית. אני רוצה לברך את מנהלת בית הספר, את רכזת המדעים ואת כלל הצוות החינוכי על יוזמה מבורכת. בנוסף, תודה גדולה לאיגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד – חבל יבנה על הבחירה בהצעה שלנו וקידום היוזמה שהיא כולה רווח נקי לתלמידים בפרט ולבית הספר בכלל".   

 חניכת מרכז הצפרות


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה