ז'קלין כהן לייבה מגן יבנה מעבירה סיורי ליקוט ייחודיים בהם נחשפים המשתתפים לצמחי הבר הגדלים קרוב אל הבית. במסגרת הסיור מסבירה ז'קלין על הערכים התזונתיים הטמונים בצמחים ועל סגולותיהם הבריאותיות והרפואיות. במהלך הסיור לומדים המשתתפים להכיר את הצמחים האכילים מקרוב, טועמים, שומעים מה ניתן להכין מהם ומכינים ביחד ארוחה מלאה. 

"במהלך הסיור משתנה כל תפיסת העולם שלך. כשאתה רואה כמה ירוק הביאו גשמי הברכה ומגלה שניתן ליהנות מכל הטוב הזה, כשעוצרים רגע את כל מה שמתועש סביבנו וחוזרים לטבע, אתה מגלה שאפשר גם לחיות אחרת." אומרת ז'קלין שעורכת סיורים לכל הגילאים, לקבוצות ולמשפחות וגם כחוייה ייחודית לימי הולדת. 

ליקוטינה

מה כולל הסיור ביום שבת הקרוב?

אנחנו נפגשים בנקודת ציון משותפת לתה צמחים ועוגה טעימה ויוצאים ללקט. במהלך שעתיים נלמד על הצמחים ועל היתרונות שבהם ונלקט את הצמחים המתאימים. בין היתר נקטוף חרצית צהובה אכילה ומכילה המון ערכים תזונתיים, גדילן, סירפד, חרדל, חוביזה ועלי כותרת של פרחים כדי לקשט בהם את הסלטים . בתום הסיור נגיע אלי הביתה ונכין ארוחה בת 10 מנות. נכין בין היתר אורז ירוק מתובל בלימון עם המון צמחים, שקשוקה המבוססת על הירק שליקטנו, ירק מוקפץ, לביבות, פסטו העשוי משמן זית, ירוקים שקטפנו, שום ואגוזים, נכין סלט ירוק עם רימונים וטחינה, נכין סלט טבולה כשברקע ילווה אותנו ריח הפרנה הנאפה בתנור. "

להצטרפות לסיור בשבת הקרובה 12/1/2019 בשעה 10:00 יש להירשם מראש אצל ז'קלין בטלפון 050-6823131

או להצטרף לקבוצה :ליקוטינה בפייסבוק (עלות סיור 100 ש"ח)