עובד שפוטר בצורה אלימה (לטענתו) מסניף יוחננוף בגן יבנה - תובע ובגדולבכתב התביעה שהוגש כנגד הרשת, נטען בין היתר כי קבטי"ם לקחו את החוק לידיים וניהלו חדר חקירות במקום העבודה, בעקבות חשדם שהועבד ביצע גניבה. תגובת הרשת בסוף הכתבה.

בתביעה לפיצוי בסך 200 אלף ש"ח, נטען בין היתר כי רשת המרכולים לא המציאה בפני העובד כל הוכחה מצולמת או מוסרטת על החשדות נגדו, ומנגד העובד הגיש תלונה במשטרה בגין אלימות הקב"טים.

מדובר בעובד כללי שהועסק במשך שלוש וחצי שנים בסניף גן יבנה. בחודש מרץ השנה, הוזעק העובד לשיחה על ידי שלושה אנשים אשר הציגו את עצמם "קב"טים של יוחננוף" ובמהלך ה"שיחה" האושם העובד כי שיתף פעולה עם נהג משאית להעמסת סחורה גנובה מהמחסן. 

סניף יוחננוף בגן יבנה

העובד לטענתו אמר כי "במהלך 62 שנות חייו לא זכה להשפלה כזאת"

עוד נאמר בכתב התביעה כי העובד חוייב לחתום על מסמכי הסכמה לבדיקת פוליגרף מתוך פחד וכשהוא רועד ומאוים וקיבל איומים וקללות דוגמת: "סמרטוט", "אני אזיין אותך", "גנב", תוך שאחד הקב"טים אוחז בחולצתו של העובד המבוגר בחוזקה ומנער אותו.

בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי ללעבודה בתל אביב באמצעות עו"ד נחל אוזלבו, מבקש העובד  לפסוק לו פיצוי בסך 200 אלף ש"ח בגין פגיעה בשמו הטוב והוצאת דיבה, עבור הליך פיטורין ושימוע לא חוקיים ופגיעה בבריאותו הנפשית והפיזית. זאת בנוסף לשחרור כספי קרן הפיצויים . כמו כן, העובד תובע החזר עבור הוצאות משפט ושכר טרחת עורכת הדין. העובד הגיש תלונה במשטרה נגד הקב"טים. 

עו"ד אולזבו. צילום: אתי פריד

מרשת יוחננוף נמסר בתגובה: 

"נדגיש כי נגד העובד הוגשה תלונה במשטרה בגין החשדות החמורים למעשיו, ואנו דוחים מכל וכל את הטענות כלפינו. כתב ההגנה יוגש בקרוב לבית המשפט."

מיותר לציין כי גן יבנה.נט הביאה את הדברים על פי כתב התביעה ולא בדקה את אמיתות טענות העובד.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה