"עם הטבע" מציגים : קולנוע סולארי באוויר הפתוחחווית קולנוע שלמה - סרטי איכות על המסך הגדול. כיסאות נוחים, פופקורן וכל מה שצריך כדי ליהנות מחוות קולנוע מושלמת. כל אלו יתופעלו באופן מלא באמצעות אנרגיית השמש בסינמה הסולארי המוקם בתחומי "עם הטבע" - מרחב חברתי ירוק בגן יבנה.

עם הטבע

קול קורא של המשרד להגנת הסביבה שעסק בהתייעלות אנרגטית, הוגש על ידי שניים מתושבי גן יבנה, איריס חליפה – בעלת רקע בקולנוע והנחייה ושמחה קסטר – מתנדב ב"עם הטבע" הידוע ביכולותיו הטכניות הגבוהות. שניהם מתנדבים בתכנית "זיקה" (זהות יהודית ישראלית בקהילה).

הקולנוע יוקם בתחומי "עם הטבע – מרחב חברתי ירוק" בשל החיבור בין ערכים חברתיים לסביבתיים שבבסיס הרעיון.

"הקולנוע קרוב ללבנו מאד. אנחנו חולמים, כבר שנים רבות, על שימוש בסרטי איכות כהזדמנות להעמקת שיח קהילתי שמקבל השראה מסיפורים קולנועיים. בגן יבנה אין בית קולנוע ובשנה האחרונה ממילא אין אפשרות להתכנס בתוך אולמות סגורים בשל מגיפת הקורונה" מספרים המגישים.

"הוא פגש אותנו בדיוק בזמן שהתחלנו לחשוב על הקמת בית קולנוע במרחב פתוח, תחת כיפת השמיים והחיבור לרעיון סביבתי של "סינמה סולארי" מלהיב את כולנו. חשוב לנו לקדם את המיזם הזה כי יש בו WIN-WIN מכל הכיוונים.

יש במיזם שלנו: ערך סביבתי כי הוא ישמש השראה לתושבים ולמועצה לקדם שימוש באנרגיה סולארית, ערך חברתי-קהילתי כי אנשים יוכלו להיפגש, תחת מגבלות הקורונה, בשטח פתוח ולצפות בסרטי איכות, ערך תרבותי כי נבחר סרטים מעוררי השראה בנושאים אקולוגיים-חברתיים שמעודדים חשיבה על אורח חיינו כיהודים, ישראליים ובני אנוש".

התמיכה הכספית של המשרד להגנת הסביבה בסך 20 אלף שקלים, תנוצל להקמת מערכת סולארית כולל מצברים לאגירת החשמל, מתחם הסברה לשימוש באנרגיה נקיה שיציג נתונים שוטפים על אגירת החשמל מהמערכת, חיסכון כספי, חיסכון של פליטת גזי חממה וכן, בשעות היום, אפשרות לפעילות חינוכית למבקרים בנושא אנרגיה מתחדשת.

לצורך הקרנת הסרטים יוקם מסך קולנוע גדול, מקרן איכותי ומערכת שמע מקצועית  ואפילו מכונת פופ-קורן שתתופעל בזכות החשמל שייוצר.

הקולנוע יפעל מדי שבועיים, ויוקרנו בו סרטי איכות מעוררי השראה. לפני כל סרט תתקיים הרצאה או שיח בנושא הסרט ולאחריו תתקיים ההקרנה.  חברי זיקה ותושבים יוזמנו לבחור את הסרטים שיותאמו לילדים ולמבוגרים.

21 מרץ 2021, יום השוויון בין יום ללילה וכן יום היער הבינלאומי, מתוכנן כמועד לפתיחה חגיגית של ה"סינמה סולארי" במעמד ראש המועצה ונציגי איגוד ערים לאיכות הסביבה/ המשרד להגנת הסביבה.

לפרטים נוספים : אורלי קנט 

050-7236725


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה