התביעה הוגשה על ידי עורך דין דותן לינדנברג המתמחה בתביעות בתחום תאונות עבודה. מהתביעה עולה כי הפועלת עבדה כ-8 שנים במפעל "מעדנות" בגן יבנה במשמרות בנות 12 שעות כל אחת ובמסגרת עבודתה עסקה בגלגול והרמת בצק ובהפעלת מכונות וכל אלה בסביבה תמידית של אבק קמח. במסגרת עבודתה נחשפה לקמח, מרגרינה, גלוטן, סוכר ועמילן. בתביעה נטען כי מנהליה לא איפשרו מנוחה לאפה וראותיה והיא נחשפה שוב ושו לאבק הקמח. בנוסף, באחד הימים אף נחשפה העובדת לאירוע דליפה של אמוניה ששאפה לראותיה. בא כוחה של העובדת טוען בתביעה כי בשל מצבה הרפואי שנגרם עקב תנאי עבודתה, הפועלת סובלת מקשיי נשימה, קוצר נשימה, תחושת נפיחות בפנים, שיעול טורדני ואסתמה תעסוקתית, זאת לצד כאבים קבועים ומגבלות. לטענתו היא מתקשה ותתקשה גם בעתיד בביצוע פעילות המצריכות הפעלת מאמץ ובכלל זה עמידה, עליה וירידה במדרגות והרמת משאות כבדים. 

בתמונה: תרגיל אירוע חומרים מסוכנים במפעל "מעדנות"

גן יבנה נט

נזקים אלו כך נטען, נגרמו עקב רשלנותם של בעלי המפעל שבין היתר לא דאגו לגיוון עבודתה במטרה להקל על העומס בראותיה ולהפחית את החשיפה לחומרים המסוכנים. לא סופקו אמצעי מיגון תקינים וכן התעלמו מהסכנות הנובעות מהעסקת העובדת במקום הטומן בחובו סכנת פגיעה בריאות. בנוסף, הם לא פעלו למניעת דליפת האמוניה הרעילה. אם בעלי המפעל היו פועלים כנדרש, היו מונעים את נזקה של הנתבעת. פרופ' מומחה למחלות ריאה ולרפואה פנימית אשר בדק את התובעת קבע כי במקרה זה מדובר בשני גורמים תעסוקתיים ששניהם תרמו באופן חד משמעי להתפתחות מחלת אסטמה תעסוקתית: החשיפה לקמח ואירוע דליפת האמוניה המהווה גורם סיכון ידוע להתפתחות מחלה חסימתית של דרכי האוויר. לפיכך, פועלת הייצור תובעת מבית המשפט השלום באשדוד לפסוק לה פיצוי עבור הפסדי שכר וזכויות סוציאליות, עזרת צד ג', הוצאות רפואיות, כאב וסבל. 

בתמונה: תרגיל אירוע דליפת אמוניה במפעל "מעדנות"

גן יבנה נט

לאורך השנים, נערכו תחקירים שונים אודות הסכנה הטמונה בגז האמוניה בו עושה שימוש מפעל "מעדנות" בגן יבנה. בשנת 2013 הוזעקו צוותי כיבוי והצלה מתחנת רחובות בשעת לילה מאוחרת למפעל כשהתושבים בסביבה הונחו להישאר בבתיהם עם חלונות סגורים בשל דליפת אמוניה מהמפעל. ממונה בטיחות המתמחה בתחום חומרים מסוכנים אמר אז בראיון :"המצב בגן יבנה חמור מאוד. במקרה של נזילה או דליפה, המצב מסכן חיי אדם. הסיכון באמוניה הנמצאת ביישוב גובר עוד יותר בשל העובדה כי המפעל מצוי בטווח הטילים מעזה ופגיעת טיל עלולה לגרום לאסון."

תרכובת גז האמוניה יעילה מאוד לתהליכי קירור אך הגז מסוכן ביותר בשל היותו חסר צבע ונפיץ. דליפת גז או פגיעה במיכליםן עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך. התביעה שהוגשה על ידי העובדת מעלה תהיות לגבי השימוש בגז האמוניה במקום הקרוב לבתי מגורים והנזק העלול להיגרם בעקבות דליפה או פגיעה בעת מלחמה.