תלמידי כיתות א', יחד עם החונכים מכיתות ו' שתלו שתילים ופרחים בגינת בית הספר, תלמידי כיתה ג'3 יחד עם המחנכת איילת ניר הכינו עציץ מתוק וברכה שכתבו התלמידים בהדרכתה של אחת האימהות מהנהגת ההורים, תלמידי ד'3 ערכו סדר ט"ו השבט עם ההורים ועוד.

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

בנוסף, הספרנית רינת פרץ ערכה פעילות לשכבת ב' בעקבות הסיפור "פלורט" שכללה הכנת שתילים עם אמירה - "אצמח ואגדל להיות אדם חכם", בכיתה ב'2 הכינו עציצים בפעילות יצירתית במיוחד, מעיין שלחון ואושר עבודי, מכיתה ו'2, יחד עם ליליה סורקין, רכזת טיפוח ביה"ס, עמלו על פרויקט אשר הגיע לסיומו בט"ו בשבט במסגרתו הם שיקמו את הגינה האקולוגית בביה"ס באמצעות עבודה מעמיקה שכללה: תכנון מחדש של הגינה, מדידות והכנת סקיצות, עבודת חקר על הצמחים שישתלו ואופן הטיפול בהם כולל מצגת.

כשסיימו את העבודה, הגיע שי שלחון, אבא של מעיין, אשר תרם את השתילים והצמחים ועזר במיקום ובהנחיות לשתילה.

מעיין שלחון: "שוחחתי עם ליליה ופירגנתי לה, על כך שטיפחה את ביה"ס והכניסה צבע ויופי. הצעתי לה את עזרתי, וכך נולד הרעיון לשקם ולטפח את הגינה האקולוגית. לצורך ביצוע המשימה התייעצתי עם אבא שלי, שעוסק בגננות, לגבי הצמחים שמתאים לשתול במקום. רתמתי גם חבר לכיתה ויחד הפרחנו את המקום. אני מאוד מרוצה מהתוצאה, ומודה לליליה סורקין, שהאמינה בי ותמכה בי." ליליה סורקין רכזת הטיפוח הודתה לאושר, למעיין ולאביו שי שלחון על היוזמה הברוכה.