פשיטת משטרה על מחסן משקאות אלכוהול מזויפים בגן יבנהחוקרי יחידת ההונאה של משטרת מחוז דרום לצד פקחי משרד הבריאות והרבנות הראשית לישראל פשטו על מחסן בקבוקי אלכוהול מזויפים החשוד בניהול המחסן ושיווק המשקאות עוכב לחקירה ושוחרר בתנאים מגבילים. המחסן נסגר לתוך בדיקת תכולת הבקבוקים. הפרשה נחשפה לאחר דיווח שהתקבל במשטרה על תושב אופקים שאושפז לאחר שצרך אלכוהול מזויף.

הפרשה החלה כאשר לפני שבועיים וחצי התקבל דיוח במשטרה על תושב אופקים אשר אושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע לאחר שעל פי החשד צרך אלכוהול מזויף שהכיל חומר רעיל מסוג מתנול.

בעקבות הדיווח נפתחה חקירת משטרה בשיתוף שירות המזון המחוזי של משרד הבריאות ויחידת ההונאה בכשרות של הרבנות הראשית. המשטרה איתרה מעדניה באופקים אשר ממנה על פי החשד נרכש האלכוהול המזויף ובמעדניה נתפסו ארגזי שתיה עם אלכוהול החשוד כמזויף. 

בעלי המעדניה עוכבו לחקירה ושוחררו בתנאים מגבילים (המעדניה נסגרה למשך חודש בחשד למכירת מזון מפוגל ושימוש רשלני בחומר רעיל ומסוכן). עם התקדמות החקירה אותר מחסן בגן יבנה אשר על פי החשד סיפק אלכוהול מזויף. לפני מספר ימים פשטו על המחסן חוקרי משטרת ישראל, מחלקת ההונאה של מחוז דרום ופקחי משרד הבריאות וכן אנשי הרבנות הראשית ותפסו בקבוקים הנחשבים כמכילים חומר רעיל. 

החשוד בניהול המחסן ושיווק האלכוהול המזויף עוכב לחקירה ושוחרר בתנאים מגבילים. המחסן נסגר לצורך בדיקת המשקאות. 

ממשטרת ישראל נמסר :"חקירת המקרה נמשכת. בכל חשד למכירת אלכוהול מזויף יש לפנות למשטרה. בנוסף, אנו מבקשים מהציבור לרכוש אלכוהול במקומות מוסדרים ולשים לב לאזהות משרד הבריאות בעניין זה. "

.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה