הפעילויות בשבוע זה כאמור, תתקיימנה תחת הסלוגן "לוקחים אחריות על החיים" ובמסגרתן הופקו וחולקו צמידי סיליקון ייחודיים עם הסלוגן לוקחים אחריות על החיים.

במסגרת זו, בין היתר, נערכה הצגה בשם 'רונצ'ו בדרכים' בגני הילדים – סביון, רקפת, נרקיס, חשמונאים, מכבים, נועם, שחף, תמר, דקל, שקמה ועוד. בהמשך תתקיימנה פעילויות לבתי הספר היסודיים ברחבי היישוב שיכללו ימי שיא של זה"ב (זהירות בדרכים), פעילויות בנושא זהירות בדרכים, הצגות לתלמידי כיתות א' – ב' ועוד. הפעילויות לא נעצרות בכך והן כוללות גם חלוקת צמידים עם מסרים שונים למען השמירה על הבטיחות בדרכים ופעילויות גם למועדון גיל הזהב.

בית הספר סיני

.

השבוע התקיימה פעילות בנושא בטיחות בדרכים גם בבית הספר 'סיני' ובמסגרתו בוצעו מגוון פעילויות, נתלו שלטים, הוכנו מייצגים, התקיימה הרצאה עם השוטר הקהילתי בצלאל בסל שהסביר לילדים את הכללים בחציית הכביש ודיבר על חשיבות חגורת הבטיחות, התקיימו דיונים והדרכות ולתלמידים ציפתה קבלת פנים מיוחדת במינה כבר מהכניסה לבית הספר שקושטה במיוחד עבור האירוע. מנהל בית הספר, משה לקס, הודה למשטרת גן יבנה על שיתוף הפעולה.  

ממטה הבטיחות בדרכים בגן יבנה בהנהלתה של ציפי שילוח נמסר כי: "אנו מוקירים ומעריכים את כל העוסקים במלאכה לחינוך לבטיחות בדרכים שנרתמו להטמיע את ערך הבטיחות בדרכים. תודה לאורית אורנשטיין חן מנהלת המרחב על התמיכה והליווי לאורך כל הדרך ובכלל.