יעל משעלי מגן יבנה. בת 43, נשואה ואמא לעמרי, עמית, עופר ועוז. כבר שלוש עשרה שנה שהיא מאוהבת בגן יבנה. הם הגיעו מאשדוד בעקבות בעלה שחלם על איכות חיים עם בית קרקע. לאחר שנה של התאוששות וגעגועים לחיי העיר יעל התאהבה לגמרי ביישוב ובאנשים. כיום היא מנהלת גמ"ח הנקרא "אשת חיל" ומטרתו לספק מזון לאנשים נזקקים. אל הגמ"ח הגיעה יעל לפני 9 שנים "ביד המקרה למרות שאין מקרה בחיים האלו הכל רקם השם" כשנענתה לבקשת עזרה לאם חד הורית מאשדוד. יעל הצליחה לגייס עבורה מוצרים רבים לתינוק הכוללים מזון, עגלה, מיטה ומצרכים. התחושה הטובה על המעשה מילאה את ליבה. "ריחפתי שבוע והמשכתי להיות אתה בקשר ולדאוג לה". בפורים, של אותה השנה השתתפה בהתרמה למשלוחי מנות שחילקה בשלושה בתי חולים ביחד עם בתה וחברה שהתחפשו לליצניות ושימחו את הילדים. אז, כבר היה ברור ליעל כי היא חייבת לעסוק בנתינה וגמילות חסדים. "הידיעה ששימחת אמא שאין לה מה לשים על השולחן לא רק בשבת אלא כל השבוע זו המתנה הכי גדולה שאלוהים יכל היה להעניק לי". 

יעל נתקלת במקרים קשים של אמהות חד הוריות החיות בבית עם מקררים ריקים והדבר מדיר שינה מעיניה פעם אחר פעם. " הכל בזכות התושבים המדהימים של גן יבנה שנרתמים פעם אחר פעם ונענים לקריאה שלי. לולא ההיענות המדהימה שלהם הגמ"ח לא היה מתקיים." בראש השנה ובפסח היא מתרימה סלי מזון. "התחלנו מ-6 ארגזים והיום כבר יש לנו 25 ארגזים. לדעת ששימחת 25 משפחות שיש להם אוכל בחג זה אושר עילאי אך כל זה לא היה מתקיים לא התושבים המדהימים של גן יבנה וביניהם עומר דוד המדהימה וקבוצת המנכ"ליות." 

יעל משעלי

העסק השני של יעל הוא בניית ציפורניים וטיפוח הגוף והוא הגשמת חלום של 16 שנה. בעסק שלה יעל מטפחת את בנות גן יבנה והסביבה עם טיפולי פדיקור, שעוות , ציפורניים, איפור ובקרוב תפתיע עם משהו חדש בעסק. "לעשות טוב לאנשים זו המהות שלי והחלק העיקרי בעשייה שלי". אומרת יעל. 

יעל משעלי

יעל , מה את נוהגת לעשות בסופי השבוע שלך?

"אנחנו משפחה שאוהבת טבע וגנים. אוהבים מסלולי טיול בכל הארץ ומטיילים בנחלים בצפון ובדרום במזרח ובמערב, יש שבתות של ים ויש של טיולי טבע וגנים ויש שבתות של רק לנוח" 

איך עבר השבוע שלך? מה היה טוב בו ומה פחות?

" לא היה משהו פחות טוב השבוע. אפשר להגיד שהיה לי שבוע מוצלח מלא בעשייה עם לקוחות ששימחו אותי. הצלחתי לשמח משפחה בבת מצווה וזה היה השיא מבחינתי. זו משפחה שהגיעה עם מצוקה לגן יבנה וכל היישוב נרתם בצורה מדהימה לעזור לה. מדובר באם חד הורית שהבת שלה ציינה בת מצווה אבל לא חגגה. כאן נרתמנו לשמח אותה עם עומר דוד מהמנכליות ונטלי אברג'יל שתי מדהימות שנרתמו ועזרו ועוד המון אנשים טובים שנתנו מעצמם כדי שנוכל לשמח את בת המצווה. זה לא מובן מאליו שאנשים נרתמים למען אנשים ופה בגן יבנה זה פשוט מרגש. למרות שזה לא היה אירוע שלי לא ישנתי כל הלילה מרוב התרגשות. ההיענות היתה סוחפת עם חגית בן סימון על סידורי הפרחים, סימה בינדר עם עוגה משגעת ואנשים שתרמו קינוחים ופיצות והמקום שנתרם וגם הדי ג'יי. פשוט מרחיב את הלב. מדהים לגלות כמה אנשים טובים יש באמצע הדרך."

מה את אוהבת בגן יבנה?

"את האנשים, הקהילה, יש פה קהילה של אנשים מלאי טוב ונתינה וזה מה שמחבר אותי למקום יותר מהכל"

מה היית משפרת בגן יבנה?

"הייתי יוצרת מקומות בילוי לנוער, חסר פה מועדון לבני נוער, דיסקוטק או משהו שיכיל אותם שלא יסתובבו חסרי מעש בפארקים." 

יעל משעלי,טיפוח הגוף והציפורניים 

050-8838126