דוברות משטרת לכיש

האם סיפרה בפוסט כאוב :"פעמיים בחצי שנה הבן שלי נוסע בגן יבנה ופעמיים עוצרים אותי הופכים את הרכב (עם הבלאגן אפשר להתמודד) אבל עם הטראומה שהבן שלי שמעולם לא עבר על החוק ולא יודע איך להתמודד במצבים כאלו עם זה קצת יותר קשה להתמודד. כששאלתי את השוטרת מדוע ביצעה חיפש אמרה שמותר לה ולא חייבת לי הסברים. על בני הקטין היא לא חייבת הסבר. אז את ההסברים היא תיתן במח"ש. עבריינית במדים".

התגובות לא אחרו לבוא וחשפו כי נערים נוספים עברו חיפוש במקומות שונים והזדמנויות רבות אחרות:

אור: "גם לי זה קרה לפני חודשיים, פשוט הפכו את הרכב. כשביקשתי הסברים פשוט היא הפעילה את המצלמה". 

ג'וני:"אני וחבריי כל סופ"ש נוסעים לגשר של אשדוד (ליד הכניסה לשתולים) וכבר פעמיים עצרו אותנו, חיפשו ברכב כי יש "חשד" כשכל החשד הוא פק"ל קפה . סתם הפכו לנו את הרכבים כי משעמם להם". 

מירית:"גם נטפלו לבן שלי, הפרידו בינו לבין החברים שישבו יחד בפארק . הורו להציג את התיק שלהם ולרוקן אותו . מאוד הבהילו אותם האם זה חוקי? מאוד מסקרן אותי להבין"

מירב:"הזוי חוק חייב להיות תקף לשני הכיוונים. בהחלט יש את השוטרים המקסימים בגן יבנה שכל מטרתם זה לשמור על החוק ולהסביר אבל ברגע שיש חלק אפילו מזערי שהופך להיות כוח עליון שמנצל לרעה את הסמכויות ופוגע בחפים מפשע נגד כל החוקים זו כבר בעיה רצינית שצריכים לתת את הדיו ולרענן את החוקים של עצמם" 

ממשטרת ישראל נמסר:"שוטרי משטרת ישראל פועלים מתוקף תפקידם במטרה לאתר מבצעי עבירות, למנוע ביצוען ובעיקר - להגביר את ביטחון הציבור. במסגרת פעילות כנגד עבירות רכוש ביישוב נבדק רכב שנמצא עומד סטטי באופן שעורר את חשד אנשי החוק באחד מרחובות שכונה בה אירעו לאחרונה מספר אירועי התפרצות לבתי מגורים. בתום חיפוש ברכב שוחרר נהג הרכב לדרכו. ככל שיש טענות לעניין פעולת השוטרים רשאי כל אזרח להלין בפני הגורמים האמונים על כך לבחינתם."