תלמידי אורט ע" רבין בגן יבנה קיימו מפגש מרתק בזום עם תלמידים מניו יורק



שני מורים משני קצוות העולם יוצרים קשר מרתק ומשמעותי בין תלמידיהם. המורה לאנגלית עינת פיליפסון מאורט רבין יצרה קשר עם עמרי שיק, מורה לכימיה בוגר בית הספר אורט במחזור ד' המתגורר בסטטן איילנד.

עינת מספרת על המפגש המיוחד: "היה זה מפגש זום חוצה יבשות בין כיתת האנגלית שלי בשכבה י"א, לבין תלמידים מבית ספר תיכון בסטטן איילנד בניו יורק. שותפי לתכנון המפגש הוא עומרי שיק, בוגר בית ספרנו המתגורר בסטטן איילנד, מורה לכימיה וסגן מנהל בבית ספר לבלה, צ'רטר סקול. המפגש נערך בשני חלקים : חלק ראשון מפגש היכרות  בקבוצות, בו התלמידים משני בתי הספר הציגו את עצמם ושאלו שאלות האחד את האחר. בחלק השני התקיימה מליאה והתלמידים  שיתפו מה למדו האחד על האחר, מעניין היה לשמוע את מגוון השיתופים, בבסיס העניין כולנו אולי גרים במקומות שונים, אבל יש לנו הרבה נקודות משיקות".

 

בשלב השני התקיימה הרצאה של הדיפלומט הישראלי אבי גרנות שסיפר על מציל הוריו בשואה, חסיד אומות העולם -אוסקר שינדלר. בהרצאתו, סיפר על גלגולו של הסרט רשימת שינדלר, על שינדלר האיש, אשר הוא עצמו זכה להכיר ושיתף בתובנות לגבי אישיותו של אדם ששם את  טובת האחרים לפני טובתו האישית. המפגש היווה חוויה מיוחדת לכל המשתתפים משני בתי הספר ולשני צוותי ההוראה.

 בתמונה: עינת פיליפסון גן יבנה, ישראל 

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

עיעינת מסכמת: "הרווח הגדול לכולנו הוא בעצם ההיכרות הבלתי אמצעית והרב תרבותית בין תלמידנו לתלמידי בית הספר בסטטן איילנד. וכמובן תרגול נהדר בשפה האנגלית. היה זה מפגש מרתק ואני תקווה שנמשיך במפגשים המרתקים הללו שעושים קירוב ללבות הביננו לבין האמריקאים".

בבתמונה: עמרי שיק ססטן איילנד 

דוברות מועצה מקומית גן יבנה



מנהלת בית הספר, מרי שפונט: "אני מודה לעינת  ולעומרי על היוזמה הנפלאה. אנו בבית הספר מחנכים למנהיגות אישית ומעורבות חברתית אני חושבת שהמיזם הזה מאחד את שתי המטרות הן האישית והן החברתית. הקשר הבלתי אמצעי של תלמידנו עם תלמידים מרחבי העולם  יתרום יותר מכל להעמקת הקשרים ,לסובלנות וקבלת האחר. בבית הספר אנו שוקדים על פתיחת  אופקים חדשים , בפני תלמידנו כדי להכשירם ולתת  להם כלים למאה עשרים ואחת".

 

 

.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה