תלמידי אורט ע"ש רבין בגן יבנה קיימו סדנאות אפייה בזום להפגה במהלך מבצע "שומר החומות"במהלך המבצע, מצאו מורי ומורות בית הספר אורט ע"ש יצחק רבי בגן יבנה את הדרך לליבם של תלמידיהם באמצעות קיום סדנאות אפייה בזום. הפעילות הפיגה במעט את החשש והמתח שהיו מנת חלקם של תושבי גן יבנה במהלך ימי המבצע.

בכיתה ט'6 נערך ביום שישי מפגש הפוגה והכנת עוגה בזום. את הסדנאות העבירו תלמידות הכיתה מיקה מויאל ואוריין רגב אליהן הצטרפה אמה דגנית כאשר הבנות הנחו את תלמידי הכיתה ושכבת 6. 

גם בשבת ז' נערך מפגש זום והכנת חלות שבת ביחד עם תלמידי השכבה והמחנכות שירן ועדי. היתה זו סדנא להפגת מתחים וחרדות תוך שיח דיאלוגי על תחושות התלמידים. הסדנה המשותפת אפשרה לתלמידים לשוחח, לחוות, ליצור ולהירגע מהאווירה הקשה ורווית המתחים והאזעקות שאפיינה את ימי הלחימה. 

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

בין היתר, התקיימה שיחה על סגולות הפרשת חלה לשבת, תהליך הכנת הבצק וברכות לימים שקטים יותר. 

מנהלת בית הספר מרי שפונט: "בימים המאתגרים שעברנו, היה זה מחמם לב לראות כיצד פעילות משותפת אפילו בזום, יוצרת קירוב לבבות גם בימים הקשים ביותר היה זה מחמם לב לראות את צוות המורים שלי מתגייס להביא לתלמידים חוייה אחרת. באיחוד המופלא הזה שבין מורים לתלמידים אני רואה את החוזקה של בית הספר. זו בעיני מנהיגות אמיתית. 

כאשר כולנו מבינים שרק באחדות כוחנו. אני מודה לצוות החברתי ולצוות המורים שעשה רבות בשבוע הזה על מנת להפיג חששות וליצור גשר מחבר בין מורנו לתלמידים. "


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה