תלמידי אורט ע"ש רבין בגן יבנה קיימו פעילות לזכר יום הזיכרון ליצחק רבין ז"לבמסגרת טיפוח ערכי הנתינה והמעורבות הקהילתית באורט ע"ש רבין ביישוב, יצאו התלמידים לבתי ספר יסודיים לפעילות חינוכית לרגל יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל.

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

השנה יצאו תלמידי כיתות ט'  עם המחנכות מירה אדמון ואפרת פרץ, לפעילות בבתי הספר היסודיים: מכבים, נופי מולדת ובן גוריון. ובמקביל תלמידי שכבת ט' הפעילו בחט"ב גם את תלמידי חט"ב הצעירים את כיתות ז'.

את שעת המחנך יצרו התלמידים בשיתוף הצוות החינוכי. בפעילות הציגו התלמידים של רבין ,אירועי אלימות שונים, לתלמידי בתי הספר היסודיים. התלמידים התבקשו לחוות דעתם ולהציע דרכים חלופיות לתקשורת מעצימה ולפתרון סכסוכים ומחלוקות בדרכים לא אלימות.

התקיימו בכיתות דיונים פוריים ועוצמתיים ,תוך הדגשת  המסר כי ,אין מקום לאלימות מכל סוג וכל אירוע ניתן לפתור בשיח מכבד, בגילוי סובלנות כלפי האחר, כלפי השקפתו ואמונתו ובמקביל לקחת אחריות על המעשים שלנו.

התלמידים סיימו  בפעילות יצירתית ,תלמידי היסודי קיבלו "כפות ידיים" מנייר עליהם כתבו משפטים/ סלוגנים המתאימים לנושא.

מנהלת חטיבת הביניים קלימי נחמיאס: "ערכים של אחריות וסובלנות נדרשים היום יותר מתמיד, ולכן פעילות זו היא רק חוליה אחת בשרשרת הפעילויות בהטמעת מיומנויות וערכים אלה כדי ליצור חברת בני נוער מקבלת את השונה עם  בניית חוסן להתמודדות עם כל  אתגר".

מנהלת בית הספר מרי שפונט: "חרתנו על דגלנו את  הערכים "ממנהיגות אישית למעורבות חברתית".  זוהי מסורת מבורכת  שתלמידי כיתות ט , ,יוצאים מדי שנה  לפעילות הדרכה בבתי הספר היסודים , ומחלקים  את   הבול שהנפקנו לכבוד היום המיוחד הזה.חשוב לנו שתלמידנו  יכירו בערכה של נתינה ומעורבות חברתית, בייחוד ביום הזה שבו כולנו מדגישים כי רק בדרכי שלום והדברות לא אלימה, נוכל להתקיים כעם וכחברה".

 

                                                                                     

יש לכם סקופ? מעוניינים לפרסם? לחצו כאן להתחיל איתנו צ'אט בוואטספ 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה