דוברות מועצה מקומית גן יבנה

זכיה באחד המקומות הראשונים בתחרות יבטיחו השתתפותה של הקבוצה המובילה בתחרות הגמר הבין לאומית. פרסי הניחומים מכובדים כשלעצמם והם, 100 בבחינת הבגרות במעבדה (פיזיקה כמובן) או 90 באותה בחינה. מי שאחראי על הטורניר מטעם בית הספר הוא מר עופר יגל, המנהל הפדגוגי ורכז הפיסיקה בבית הספר. בית הספר אורט על שם יצחק רבין שולח קבוצת תלמידים מטעמו לתחרות זו השנה השלישית ברציפות כאשר בכל שנה התלמידים מצליחים להשתפר ולהתקדם.

התחרות מתקיימת במהלך שנת הלימודים במכון דווידסון שבמכון וייצמן. במהלכה, המתחרים עומדים מול תיבה הנקראת כספת בה נמצאות כ 2 חידות פיזיקאליות. התיבה שקופה ובה רואה המתחרה חוטי חשמל, ליזרים, מגנטים, מאוורירים וכד'. כל האביזרים יחד יוצרים את החידה הפיזיקאלית אותה צריכים המתחרים לפתור. המטרה היא לפרוץ כמה שיותר כספות ואילו שאת הכספת שלך מעט מאוד יצליחו לפרוץ.

טורניר הפיסיקה נערך ע"ש שלהבת פריאר. שלהבת היה פיזיקאי מוכשר וציוני שנזקפים לזכותו מעשים אמיצים רבים. הטורניר נחשב לאירוע הגדול של תלמידי הפיזיקה בארץ והוא כולל את התחרות, מאפשר לתלמידים פגישה עם המדענים המובילים בארץ, עבודה שוטפת ומונחת על ידי דוקטורנט לפיזיקה ממכון וייצמן ועוד.

חברי הקבוצה הם: תאיר כרמון, שרון דונדיש, תומר משיח, מאי גושן ורז לפיד שייצגו את בית הספר בכבוד. בית הספר מעודד תלמידים המשתתפים בתחרויות השונות שמשרד החינוך מארגן וגאה בהישגי התלמידים .