תלמידי בית הספר "בן גוריון" בגן יבנה מקבלים את השונהבמסגרת שיעורי ספרייה המתקיימים בבית הספר בן גוריון בגן יבנה, בחרה הספרנית רינת פרץ להתמקד בערך קבלת השונה. במסגרת זו הוצג לתלמידי שכבת ב' ו-ג' הספר "אח מיוחד בגן ריחות וצלילים" מאת חגית אברוני העוסק בקבלת ילדים עם צרכים מיוחדים ושילובם בחברה. לאחר הקראת הספר נוהל דיון קבוצתי פורה במסגרתו הביעו הילדים את דעתם על חשיבות קבלת השונה בחברה.דוברות מועצה מקומית גן יבנה

 במהלך הדיון הקבוצתי דנו הילדים בשאלות הבאות: מהו ילד בעל צרכים מיוחדים? מהי לקות? אלו סוגי לקויות קיימים? כיצד ניתן לתרום למען ילדים בעלי לקויות וצרכים מיוחדים כך שירגישו שווי ערך בחברה?.

התלמידים הביעו התעניינות בנושא ורגישות. הם למדו שילדים עם צרכים מיוחדים הם ילדים עם לקויות ומגבלות שאינן ניתנות לשינוי. יחד עם זאת, אחת מהמסקנות שעלו הייתה כי ניתן לשפר את מצבם בעזרת סביבה שתזהה את הצרכים שלהם, ותלמד לקבל אותם כפי שהם.

רינת פרץ, ספרנית ביה"ס: "אף אחד לא בחר כיצד, איפה או מתי להיוולד. אנו שונים זה מזו, הן באופי והן ביופי, הן ברצונות, בחלומות ובצרכים, וזה מבורך. כל ילד אוהב לשחק, להרגיש רצוי חברתית, מבלי שישפטו אותו ואת צרכיו המיוחדים. זיכרו, כולנו שונים אבל שווים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה