נקודות של אוריוזמה מרגשת של תלמידי כיתה ג' מגן יבנה להזדהות עם ארז גאון – הילד מהצפון שהפך לאחרונה לפנים של הקריאה לקבל את השונה בכל מצב.

בשבועות האחרונים הפך הילד ארז גאון בן ה-8 מצפון הארץ, לפנים הכי מוכרות במדינה. ארז הוא ילד שנולד עם תסמונת נדירה וכתוצאה ממנה יש לו נגעים וכתמי עור רבים על גופו.

מאז לידתו שומעת אימו הערות מעליבות על המראה החיצוני של בנה והחליטה לעשות מעשה, היא פרסמה פוסט מרגש בפייסבוק ,בו מצולמים כל בני המשפחה עם נקודות כמו של ארז על פניהם.

בני המשפחה רואים בנקודות אלה נקודות של אור .

אורית יוסופוב מחנכת כיתה ג2 בביה"ס "בן גוריון" גן יבנה החליטה להתייחס לפוסט המרגש. בשיעור כישורי חיים היא הציגה את הכתבה המרגשת על ארז ומשפחתו ושיתפה את תלמידיה בסיפור, תוך התייחסות ל"שיתוף והשתתפות" - ערך חודש תשרי בתוכנית מפתח הל"ב. התלמידים ששמעו את סיפורו של ארז, הביעו צער על כך שילד בגילם סובל מהערות מעליבות רק בשל מראה חיצוני, והתגייסו מיד למשימה כאשר המחנכת הציעה שיכתבו לארז ברכות ומכתבי עידוד.

המחנכת הוסיפה ופנתה לאימו של ארז וסיפרה לה על היוזמה. האם התרגשה מאוד לנוכח התעניינות התלמידים והמכתבים שצפויים להישלח לבנה. אלו כבר נאספו בשתי מעטפות גדולות ועבות, המכילות ציורים, פנסי קסם מאוירים וברכות המבטאות את הזדהותם העמוקה ביותר של הילדים: "שתמיד יהיו לך חברים", "שיאהבו אותך כמו שאתה", "שתמיד תחייך ותהיה אהוב במשפחה" ועוד.

בימים הקרובים המעטפות יישלחו לביתו של ארז בצירוף שיר קצר, שמלותיו הותאמו לפזמון השיר "יד ביד":

"יד ביד ולב אל לב
מכתבים פה תקבל
יד ביד כך בשרשרת
מכיתה כה מיוחדת
יחד יחד לעולם
נקודות של אור מולם
ארז –אתה נפלא
רפואה שלמה!!!


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה