אזהרה לציבור: מתחזים לאנשי פיקוד העורף ומבקשים פרטים אישייםדיווחים שהתקבלו בפיקוד העורף הובילו את הפיקוד להוציא אזהרה לציבור, לאחר שגורמים לא מזוהים מנסים לאתר מידע על אזרחי ישראל. תושב האזור שקיבל שיחת טלפון מגורם שהתחזה לאיש פיקוד העורף: "היה להם את כל הפרטים על משפחתי"

תושב האיזור שקיבל שיחת טלפון לאחרונה, לכאורה מאנשי פיקוד העורף, החל לחשוד במהלך השיחה כי מישהו מנסה למצוא עליו ועל משפחתו מידע אישי. האיש ניתק את השיחה ומיהר להתקשר למוקד פיקוד העורף, שם אימתו את חששו וציינו כי התקבלו תלונות מאזרחים נוספים שנפלו קורבן למעשה.

"קיבלתי שיחת טלפון בה נאמר לי שמדברים מפיקוד העורף ומעוניינים להחזיר את הערכות מגן לאזרחים, ורוצים לאמת פרטים אישיים של כל משפחתי. היה להם את כל הפרטים על משפחתי, כתובות מדויקות , מס' הנפשות בכל בית אב , אני רק אמרתי שזה נכון ובנוסף ביקשו את מספרי הפלאפונים שלהם. בסוף השיחה התחלתי לחשוד ולא הסכמתי להמשיך לדבר איתם. התקשרתי לפיקוד העורף לברר, ושם אמרו לי שהם שמעו על התופעה השיחה לא הייתה יזומה על ידם. בכל אופן בפיקוד העורף ביקשו ממני ליידע את כל מכריי שאם הם מקבלים שיחת טלפון מפיקוד העורף לא לשתף פעולה זוהי תרמית והנושא נמצא בחקירת המשטרה".

באזהרה לאזרחים שהוציאו בפיקוד העורף בעמוד הפייסבוק שלהם, הם כותבים: "לאחרונה התקבלו הודעות כוזבות בוואטסאפ על כך שפיקוד העורף מתקשר ומבקש להחזיר את ערכות המגן לאזרחים, במטרה לאמת פרטים אישיים.

אנו מדגישים: 

זוהי אינה הודעה רשמית מטעם פיקוד העורף. אנו מבקשים לא להתייחס למקורות שונים ולא מזוהים. הודעות רשמיות מפיקוד העורף תצאנה דרך אמצעי התקשורת ודרך אתר האינטרנט שלנו, פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם".

לא ברור לפי שעה מי עומד מאחורי ניסיון איתור המידע על האזרחים, ולא ברורות כוונותיהם. בכל אופן, במקרה, בעת קבלת שיחה דומה יש לנתק את השיחה ולא לשתף פעולה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה