מחינוך פלורליסטי לטלויזיה הישראלית...ליהיא חליפה וטליה אידה, תלמידות כיתה ח6 בביה"ס התיכון "אורט יצחק רבין" בגן יבנה השתתפו בתכנית "בין השורות" בהנחיית אוהד חמו בערוץ החינוכית 23, שעסקה בהמשכיות התרבותית והמדינית של מצרים מימי הפרעונים ועד היום לאורך חמשת אלפי שנים, על התפקיד הייחודי של מצרים בעולם הערבי ועל תעשיית הקולנוע העשירה שלה.

"במהלך החופש הגדול התפרסמה מודעה שמחפשים תלמידים בעלי יכולת דיבור ועמידה מול מצלמה. כל מורה התבקשה להעביר שמות של שני תלמידים שיישלחו למיונים לקראת הופעה בתכנית טלוויזיה בערוץ החינוכית,  שעוסקת בעולם הערבי", הן מספרות.

יום אחד אחרי שעברו את מבחני הבד, התבשרו יחד שהתקבלו, ועד לצילומים בפועל התבקשו ללמוד חומרי תחקיר נרחבים.

השתיים עברו שני ימי צילום במהלכם צולמו שלוש תכניות. "היו לנו פרפרים בבטן.  בכל זאת, לא בכל יום מופיעים בטלוויזיה" הן אומרות. "בהתחלה הרגשנו מתיחות, אבל ככל שהזמן חלף, שכחנו שיש מצלמות בחדר" הן מספרות על החוויה שחוו במהלך הצילומים עם המנחה אוהד חמו, התכנית כללה דיון עם המנחה אוהד חמו, כתב ערוץ 2 בשטחים לענייני פלסטינים.

 

"זה אחד הזכרונות המשמעותיים שילוו אותנו עד לבגרות. זכינו ללמוד על דת האיסלם, לעמוד מול מצלמה, לדבר ולהציג עצמנו יחד עם  מומחים בתחום התקשורת, ובנוסף – זכינו לרכוש חברים יהודים ומוסלמים, מבין בני הנוער הנוספים שהשתתפו בצילומי התכנית", הן מסכמות.  

מנהלת התיכון מרי שפונט, לא הסתירה את גאוותה: האופן בו התלמידות התנהלו היא ביטוי מעשי של תכנית המנהיגות שאנו מפעילים בבית הספר. ליהיא  וטליה   מוכיחות שחינוך פלורליסטי, המבוסס על סובלנות וקבלת השונה, נושא פירות. אני מקווה כי הדוגמא הטובה של ליהיא וטלי תעודד תלמידים נוספים ליטול חלק במיזמים של מעורבות חברתית" .

קישור לתכנית: https://www.youtube.com/watch?v=QEvAzrG-FMU


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה