חודש וחצי לפני הבחירות לראשות המועצה בגן יבנה, יצאנו למשאל רחוב לשמוע את תושבי גן יבנה.

הנתון הבולט ביותר במשאל שערכנו, היה דווקא זה שלא יכול לספק לנו שום אינדיקציה. זאת כיוון שרבים מבין התושבים פשוט לא הסכימו להגיד לנו איזה פתק ישימו בקלפי. "אתם צריכים להבין", מבקש אחד התושבים, "גן יבנה היא מקום קטן, כולם מכירים את כולם. ירון נסים הוא שכן שלי, אבל מצד שני דרור אהרון הוא חבר שלי והבוס הישיר של חלק ממכריי. לכן אני לא יכול להביע עמדה, כי בכל מקרה מישהו ייפגע".

רבים מבין הנשאלים גם פשוט לא מתכוונים להצביע לאיש מבין המועמדים. כך, לדוגמה, שרה, בת העדה האתיופית, שביקשה שלא להזדהות בשמה המלא. "אני יודעת דבר אחד: שאף אחד מבין המועמדים לא עשה משהו בשביל הקהילה האתיופית", היא אומרת. "היו הבטחות להשקיע, אבל אף אחד לא קיבל. הסביבה שלנו מוזנחת, הילדים שלנו לא מקבלים יחס. אין אף אחד שמתייחס אלינו, לכן- אני באמת לא יודעת למי להצביע".

עם זאת, אין ספק שנרשמה שליטה משמעותית בשטח לדרור אהרון. "תרשום מה שאני אומר לך", מבקש דוד סויסה, אותו אנחנו פוגשים ליד המתנ"ס: "דרור אהרון לוקח בהליכה את הבחירות האלה. אנחנו לא רוצים שינוי, טוב לנו בדיוק ככה". גם את רמי, עוד תומך נלהב של אהרון, אנחנו פוגשים באותו מקום. "דרור אהרון הצעיד את היישוב כמה צעדים קדימה", הוא מדגיש. "אני אומר שעדיף שהטירונים ילכו לטירונות. אני מאוד מרוצה מהמצב הנוכחי". גם רז עמרם לא רוצה שינוי: "דרור אהרון הוא ראש המועצה הכי טוב, אנחנו לא צריכים שום דבר אחר".

אבל לא רק אהרון מככב במשאל שלנו. אחריו מזדנב המועמד ירון נסים, מי שהיה סגנו בקדנציה האחרונה. "אני מצביע לירון נסים", מעדכן אותנו דין לייבוביץ', רגע אחרי שהוא יוצא מהמרפאה במרכז. גם בת זוגו , רויטל תומכת באותו המועמד: "אני רק ירון נסים". ציפי בוזגלו, אף היא תומכת של נסים, מסכימה לפרט את הסיבות. "אני מכירה אותו באופן אישי, ולכן אני סומכת רק עליו שידע להזיז דברים בכיוון הנכון. " כשאנחנו ממשיכים למרכז המסחרי , שבו לירון נסים יש חנות משלו, זה כמעט לא כוחות. זה ממש המעוז שלו. "ירון הוא אדם מאוד הגון", אומר שמואל חכו. "אני רואה איך הבנאדם הזה עוזר לאנשים, ואני יודע שהוא הבחירה הנכונה". גם לאוריאל עמרם, שיושב בפלאפל של צ'וכי , אין שום ספק. "ירון נסים זה אדם שעוזר בפועל, ולא רק מדבר", אומר עמרם. "הוא באמת בחור טוב, שאפשר לסמוך על המילה שלו". יסמין פריינטה, שמגיעה לשכור אופניים בחנות הסמוכה, מוסיפה: "ירון נסים, גם בלי שהוא ראש המועצה, עושה כל כך הרבה בשביל גן יבנה, אז איך אפשר לא לתמוך באיש כזה?".


גברת בשנות ה-40 שיושבת באחת המספרות בקניון לב גן יבנה אומרת שככל הנראה לא תלך להצביע. "האמת? אף אחד מהמועמדים לא נראה לי רציני. אם אני אלך להצביע – וזה בכלל לא בטוח שאני אלך – אני אצביע לאלי אלוש". בחנות הבגדים שליד אנחנו מוצאים את דנה, בתו של המתמודד ארז הראל. כמובן שלא צריכים לשאול אותה עבור מי היא מצביעה. "גן יבנה נמצאת היום בצומת דרכים מאוד חשובה", היא מדגישה, "אני מקווה שאנשים יעשו את הבחירה הנכונה".

מתקדמים לעבר חנות המחשבים, אנחנו מוצאים חבורה של גברים בגילאי 30-50, משוחחים על ענייני דיומא. כאשר אנחנו מבקשים לדעת עבור מי יצביעו, הם מסרבים לחשוף זאת. ולמרות הכל, אחד מהם מפרט מה צריך לעשות המועמד שמעוניין שיצביע עבורו: "קודם כל הוא צריך לשפר את כל עניין התחבורה הציבורית, שמאוד בעייתי כאן. שנית, הוא צריך לדאוג ליציאה ישירה מגן יבנה לכיוון הכביש המהיר. בנוסף, השירותים המוניציפאליים שמספקת כאן המועצה הם לא סבירים, כי האוכלוסייה מאוד גדלה והשירותים לא השתפרו בהתאם".


לסיכום: קשה להסיק מתוצאות המשאל שערכנו מסקנות משמעותיות, קודם כל כיוון ששאלנו רק כמה עשרות תושבים וגם בגלל שהם אינם מהווים מדגם מייצג של תושבי המועצה. נקודה לציון : במהלך המשאל היה קשה לקבל תשובות מרבים מן הנשאלים משום שהסתמנו כשליחים של מתמודד כזה או אחר.


זה המקום להבהיר שלא כך הדבר. "גן יבנט" הוא אתר אובייקטיבי לחלוטין. ניפגש במשאל הבא.

משאל רחוב


תגובות:

8. המועמד המוצלח !

שחר 18-09-2013

המועמד המוצלח, ישתמש בכל כספי המועצה ויחלק אותו לעצמו ולמקורבים וישאיר את הקופה ריקה. יקמבן אדמות, נכסים, משרות, קבלנים (חברים) וישאיר אחריו חורבן מחורבן. כבר היום הוא מלא בכסף ונכסים. והכל בזכות חנות קטנה ומטריפה שהוא נמצא בה לפעמים.


7. לאחד שיודע , ימוח של ציפור זה בגלל שלוקח זמן לאשר

רק אביחי עוגן 16-09-2013

ואביחי עוגן לשלטון !

 

6. אתר של מושחטים

אחד שיודע 16-09-2013

התגלתה האמת לא מפרסמים תגובות שלי כנראה שאני צודק ואתם אתר של דרור


5. זה אתר מכור שפוטים של דרור

מתי 16-09-2013

מסרו לי שצור ימין שעשה את האתר הזה הוא איש של דרור אהרון ואם הוא ימחוק את התגובה הזאת זאת ההוכחה.. אני מקווה
שלא תימחקו לפחות את זה


4. רק דרור אהרון ינצח

אביחי 16-09-2013

על אפכם ועל חמותכם!!!!!!!!!!


3. רק ירון ניסים!

התימנים לשלטון 16-09-2013

רק ירון ניסים יביא שלום בין התימנים למרוקאים


2. גן יבנה שלנו

אבי ב. 16-09-2013

מחכים לסקר המלא! נהנתי לקרוא!

 

1. אבל מי ניצח בסקר הזה איפה התוצאות?!!!?

תומך !! 16-09-2013

?! איזה מן סקר זה בלי תוצאות ?!!!